CHP Tire İlçe Kongresi’nde İttifak ve Değişim Konuları Gündemde

Aslanoğlu, Tire Belediyesi'nin Millet İttifakı ile İYİ Parti öncülüğünde alındığını vurgulayarak, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran'ın ittifak konusundaki açıklamasına dikkat çekti. Duran'ın açıklamasında, "Tire Belediye Başkanım ittifak nasıl olur bilmem. Yetkili kurullarda karar verecek. 30 ilçede kendimizi seçime girecek gibi hazırlanacağız. Gerisini partimiz karar verir. 30 ilçede ve büyükşehirde CHP'nin bayrağını dalgalandırmak için çalışacağız" dediğini aktardı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Aslanoğlu, Tire’nin ittifakla alındığını belirterek, “İki liste yarışacak. İki liste, üç liste, dört liste nasıl gireceksek girelim, kol kola çıkarız. Buradan omuz omuza çıkıp yarın yerel seçim için başlayacağız. Tire Belediye Başkanım ittifak nasıl olur bilmem. Yetkili kurullarda karar verecek. 30 ilçede kendimizi seçime girecek gibi hazırlanacağız. Gerisini partimiz karar verir. 30 ilçede ve büyükşehirde CHP’nin bayrağını dalgalandırmak için çalışacağız” şeklinde konuştu.

Aslanoğlu, CHP’deki değişim tartışmalarına da değindi. “Yıllardır var olan baskıcı rejim 28 Mayıs sonrası başkalarını arttırarak sürüyor. Muhalefet eden herkese baskı ve zulüm arttı. Bizi yıldırmaya çalışıyorlar. Bizler burada partimizin geleceğine karar verirken birileri de yandaş medya kanallarında partimize ayar vermeye çalışıyorlar. CHP’de değişimin nasıl olacağına, CHP’nin üyeleri, delegeleri karar verir. Öyle seçim zamanı ortada gözükmeyen, suya sabuna dokunmayan 3-5 kişi bizim adımıza karar veremez” ifadelerini kullandı.

Ayrıca, Aslanoğlu, kongrede sunulan önerilerin yetkili kurullarda değerlendirileceğini ve parti içindeki eksikliklerin öz eleştiriyle ele alınması gerektiğini vurguladı.

Aslanoğlu, “Partinin neferleri biliyor ki CHP’de neyin nerede söyleyeceğini çok iyi bilir. Bizim her şeye anlatacağımız yer partinin danışma kurullarıdır ya da ilçe kongreleridir. Lütfen kürsüye kullanalım. Yapılan konuşmaları tek tek not alacağız ve buradan çıkacak konuşmaları yetkili kurullarla tartışılmasını sağlayacağız. Muhakkak eksiklerimiz var. Bu nedenle öz eleştiriye ihtiyacımız var. Ben 14 Mayıs seçimlerine 4 aylık il başkanı olarak girdim. Bu nedenle seçimin kaybında benim de eksiklerim vardır. Değişimden bahseden herkesin önce nelerin eksik bıraktığını söylemesi lazım. Suçu bir kişiye atarsak yanlış olur”dedi.

CHP Tire İlçe Kongresi’ne ayrıca Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazer, eski İzmir Milletvekilleri Musa Çam ve Bedri Serter, CHP İl Başkan Yardımcısı Ülkümen Roduklu, Karabağlar CHP eski İlçe Başkanı Alaattin Türkoğlu, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Halil Çulhaoğlu, Bayındır CHP İlçe Başkanı Behzat Aydilek, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP Beydağı İlçe Başkanı Özlem Kaynak Topuz, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aydın Nazlıaka, DEVA Partisi Tire İlçe Başkanı Fatma Yıldırım, Memleket Partisi Tire İlçe Başkanı Nihat Koç, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Yüksel Şenyurt’un katıldığı belirtildi. Ayrıca, mahalle muhtarları ve vatandaşlar da kongreye katılım sağladılar..

MUSTAFA UYSAL / YENİ TİRE

CHP Tire İlçe Kongresi’nde İttifak ve Değişim Konuları Gündemde

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum

 1. Avatar
  22 Ağustos 2023, 20:33

  😎

  Cevapla
 2. Avatar
  Cevapla
 3. Avatar

  👍

  Cevapla
 4. Avatar
  22 Ağustos 2023, 21:34

  🙌

  Cevapla
 5. Avatar
  Cevapla
 6. Avatar

  Cevapla