CHP Spor Kurulu Balkanı Kenan Nuhut hayatını kaybetti

CHP Spor Kurulu Başkanı ve eski Halter Federasyonu Başkanı Kenan Nuhut (67) yaşamını yitirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Spor Kurulu Başkanı ve eski Halter Federasyonu Başkanı Kenan Nuhut hayatını kaybetti.

CHP Ankara Milletvekili Deniz Demir,  “Genel Başkan Başdanışmanı’mız ve Spor Kurulu Başkanı’mız, değerli büyüğümüz Kenan Nuhut’u kaybettik. Üzüntümüz büyük. Mekanı cennet olsun” ifadeleriyle vefatı duyurdu.

SİYASİLERDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJLARI

CHP İzmir Milletvekili Gökçe Gökçen, “Spor Kurulu Başkanımız Kenan Nuhut’un vefatını öğrenmenin üzüntülerini yaşıyorum. Partimize ve tüm yedilerine başsağlığı ve sabırlar dileriz. Allah rahmet eylesin” dedi.

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “Arkadaşım Kenan Nohut’u kaybettik. Ailesine sabır, Büyük CHP ailemize baş sağlığı diliyorum” ifadelerine yer verdi.

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat ise, “Partimizin spor kuruluş başkanı, değerli Kenan Nuhut’u kaybettik. hizmet veren Allah’tan rahmet ailelerine ve yedilerine sabırlar dilerim. Örgütümüzün başı sağ olsun” dedi. 

KENAN NUHUT KİMDİR 

Kenan Nuhut, 1956 yılında dünyaya geldi. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun olan Nuhut, Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcılığı, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, iki dönem Halter Federasyonu Başkanlığı ve Avrupa Halter Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Kenan Nuhut, 30 Mart 2014’te yapılan yerel seçimde CHP’den Çorum Belediye Başkanı adayı oldu. Nuhut, 24 Haziran 2018 yılında yapılan genel seçimde de CHP’den Ankara Milletvekili adayı gösterildi. CHP Spor Kurulu Başkanı olan Nuhut, 14 Haziran’a kadar CHP Genel Başkan Başdanışmanlığı görevini de yürüttü.

 

Haber Merkezi

CHP Spor Kurulu Balkanı Kenan Nuhut hayatını kaybetti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir