CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, Atatürk Anıtı’na saldırıyı kınadı

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde bulunan Atatürk Anıtı, İzmir'in kurtuluşu 9 Eylül'ün yıl dönümünde saldırıya uğradı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde bulunan Atatürk Anıtı, İzmir’in kurtuluşu olan 9 Eylül’ün yıl dönümünde kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğradı. Gece yapılan saldırı sırasında Atatürk’ün sözlerinin yazılı olduğu ve imzasının bulunduğu levha boyanırken, anıtın yanındaki duvara sprey boya ile “boş yapma Atatürk” ve anlatın üzerine “g.t Atatürk” yazıldı.

CHP Milletvekili saldırıyı kınadı

CHP YDK üyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu İktisadi Teşebbüsü Komisyonu üyesi, uluslararası politik ekonomi uzmanı ve CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, sosyal medyada yaptığı paylaşımda saldırıyı kınadı. Polat’ın yaptığı paylaşım ise şu şekilde;

““İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal… İkinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz.”

İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunu kutladığımız bugünlerde, adını Ulu Önder’den alan Kemalpaşa ilçemizde Atatürk anıtına yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyorum.”

Utku Beycan

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, Atatürk Anıtı’na saldırıyı kınadı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir