1. Haberler
  2. İzmir
  3. CEMİL TUGAY’DAN ESNAFA ‘MECLİS’ SÖZÜ

CEMİL TUGAY’DAN ESNAFA ‘MECLİS’ SÖZÜ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, İESOB üyeleri esnafın Meclis talebine, “Esnafların temsilcileri mutlaka Melis’te söz sahibi olacaktır. Ve esnaf masalarımızda ise onlar aktif olarak görev yapacaktır” dedi.  İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer ve İESOB’un 8 aylık yeni yönetiminin de ısrarı üzerine Buca Kaynaklar’daki Birlik Oteli’nin ruhsatı verilmesi sonrasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Cemil Tugay İESOB esnafını ve Başkan Yalçın Ata’yı ziyaret etti. Söz konusu ziyarete; İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde (İESOB) gerçekleşen ziyarette CHP’nin Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Bornova Belediye Başkan Adayı Helil Kınay ve diğer adayların yanı sıra İESOB yönetimiyle esnaflar katıldı.

 

İESOB’a yaptığı ziyarette, “Bugün buraya heyet olarak geldik. Konak, Karabağlar ve Bornova ilçe başkan adaylarımızın yanı sıra Karşıyaka ilçe başkanı da gelecek şimdi. Biz buraya bir mesaj vermek istedik. İzmir için en önemli kurumlardan bir tanesindeyiz. Esnafın değerinin de farkındayız. Ticaret kenti olan İzmir’de yerel düzeyde ticaretin sağlıklı sürdürülmesinin önemini biliyoruz. Halkımız takdir eder de bizi Büyükşehir Belediyesi Başkanı yaparsa geçen 5 yıllık belediye başkan yönetiminde değişik şekilde bir araya geldiğimiz esnafımızla ilişkilerimizde elimizden geldiğince yanlarında olmayı sürdüreceğiz” dedi.  “LİMON SATTIM”

 

Cemil Tugay, konuşmasının devamında esnaflıktan geldiğini şakaya vurarak, “Benim de geçmişten gelen esnaflığım var. Pazarda limon satarak başladım. Bu biraz şaka ama bizler aslında alışverişin verdiği duyguları, asaleti çocukluktan beri bilen ve saygı duyanlardanız. Ama esnafımızın uygun şartlarda çalışması ve sıkıntı zamanlarında belediyelerinde onların yanında olunmasını biliyorum. Bu konuda da açık bir idare koymaya niyetliyim. Bugüne dek eksik kalan ve yapılması gerekenleri de yapma düşüncesindeyim. Önümüzdeki dönemde gerçekleşen mağduriyetler ve diğer her konuda söz veriyoruz, bizler üzerimize düşeni yapacağız. Her belediyenin bir esnaf masası olacak ve İzBB’de Esnaf Müdürlüğü kurulacak. Düzenli olarak da bir araya gelip esnafımızla ne yapacağımızı konuşacağız. Samimi ve içten göreceksiniz bizi. Ne yapmamız gerekiyorsa onu yapacağız ve mutlaka sizlerle de birliğimiz ve odalarımız üzerinden bu ilişkiyi kuracağız. Aşağıdaki tadilatı devam eden ve bitmesi yakın olan toplantı salonunu da gördük ve daha fazla bir kalabalıkla da o toplantı odasında bir araya geleceğiz” dedi.

 

ESNAFTAN MECLİS ÜYESİ TALEBİ

 

İESOB Başkanı Yalçın Ata, esnafların derdinin dinlemesi için Belediye Meclisi’nde bir esnafın söz sahibi olmasını istediğini vurgulayarak, “Ruhsat ve diğer konularda 130 bin arkadaşımız gidip de belediyeye takılmasın, derdimiz bu. İşimiz esnaf, derdimiz yine esnaf. Onun için de değerli başkanımız Meclis’te bizleri temsil edecek arkadaşlarımız olursa çok iyi olur. Bizler istifa etmeden aday olamıyoruz, aday gösterilmiyoruz. Bayındır’da oda başkanımız istifa etti ve aday gösterildi. Kiraz’da da yine aday gösterilmesi için istifa eden arkadaşımız var. 75 oda başkanımız var ve istifa etmeden bir yerlere giremiyor. Esnafa yakın kişilerin belediye meclisine, 1 veya 2 kişi yerel yönetimde istifa etmeden söz sahibi olmasını istiyoruz. Bizim de sesimizin yerel yönetimlerde duyulması için söz sahibi olmasını özellikle talep ediyorum” diye konuştu.

 

“SÖZ OLARAK KABUL EDEBİLİRSİNİZ”

 

Dr. Cemil Tugay, açıklamasının devamında, “Bu durumu ben de savunuyorum, haklısınız. Esnafların temsilcileri mutlaka Melis’te söz sahibi olacaktır. Ve esnaf masalarımızda ise onlar aktif olarak görev yapacaktır. Bunu da bir söz olarak kabul edebilirisiniz” dedi.

Haber Merkezi

CEMİL TUGAY’DAN ESNAFA ‘MECLİS’ SÖZÜ
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.