1. Haberler
  2. Kültür-Sanat
  3. CAN DOSTLAR MAMA ATÖLYESİ

CAN DOSTLAR MAMA ATÖLYESİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayındır Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Gençlik Merkezi ve gönüllü gençlerin katkılarıyla açılan ve faaliyet gösteren “Can dostlar mama atölyesi” hakkında Güray bey gazetemize açıklamalarda bulundu:

“Can dostlar mama atölyesini 1 yılı aşkındır, gönüllü gençlerimiz ve çocuklarımızla yürütmeye çalışıyoruz. Tamamen gönüllülük esas. Üretimde kullanmış olduğumuz ham madde nedir diye baktığımızda, atık yemek değil artık yemek. Yemediğimiz yemekleri biz can dostlarımıza vermiyoruz, üretmiş olduğumuz mamalar da dahil artan yemekleri değerlendirerek, can dostlarımıza hizmet amaçlı yapıyoruz. Burada çocuklarımız çok mutlular. Bu projeyi, Gamze Varlıklı hocamız tarafından hazırlandıve onun öncülüğünde plana geçirdik.

Can dostlar mama atölyemizin kuruluş amacı tamamen, merhamet. Merhameti olan insanın yüzü de güzel olurmuş, gönlü de güzel olurmuş. Burası cıvıl cıvıl, şen şakrak, haftanın her günü üretimimiz devam ediyor.

Artık yemeklerden ürettiğimiz için bu mamaları, Bayındır halkımızın, gençleri, aileleri, çocukları, artan yemekleri bizlere getiriyor, bizler de değerlendiriyoruz. Bayındır’ın belli lokasyonların da, küçük küçük üretmiş olduğumuz mamalarımızı bırakacak yerlerimiz var.”

Projenin yaratıcısı Gamze Varlıklı şu ifadeleri kullandı:

“Bu proje için mottomuz “ hem geri dönüşümü teşvik etmek hem de hayvanların doymasını sağlamak ve çevre kirliliğini önlemek”. O yüzden bu proje bizim için hem dünyalık hem ahretlik.”

Haber Merkezi

CAN DOSTLAR MAMA ATÖLYESİ
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.