Çalışanlar ekonomiden pay alıyor mu

Aralık ayının gelmesiyle beraber gözler asgari ücret görüşmelerine çevrilecek. Türkiye genelinde pek çok şirketin maaş zammı kararında asgari ücret zammını göz önünde bulundurması sebebiyle söz konusu görüşmeler tüm çalışanlar tarafından takip edilecek.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Bu kritik sürece girilirken bugün TÜİK büyüme rakamlarını açıkladı. Buna göre Türk ekonomisi yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 5.9 büyüdü.

TÜİK verilerine göre üçüncü çeyrekte işgücü ödemelerinin cari fiyatlarla Gayrisafi Katma Değer içerisindeki payı yüzde 32.2 oldu. Maaş ödemelerinin ekonomi içerisindeki payı olarak da belirtilen bu oran 2023’ün ikinci çeyreğinde yüzde 34.3, geçen yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 26.1 seviyesindeydi. Dolayısıyla bir önceki çeyreğe göre maaş ödemelerinin payında 2.1 puanlık bir düşüş yaşansa da geçen yılın aynı çeyreğine göre 6.1 puanlık artış kaydedildi.

Çalışanlar ekonomiden pay alıyor mu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. Avatar
  30 Ocak 2024, 08:46

  O que devo fazer se tiver dúvidas sobre meu parceiro, como monitorar o telefone celular do parceiro? Com a popularidade dos telefones inteligentes, agora existem maneiras mais convenientes. Por meio do software de monitoramento do telefone móvel, você pode tirar fotos remotamente, monitorar, gravar, fazer capturas de tela em tempo real, voz em tempo real e visualizar telas do telefone móvel.

  Cevapla
 2. Avatar
  11 Şubat 2024, 15:31

  Você também pode personalizar o monitoramento de determinados aplicativos, e ele começará imediatamente a capturar instantâneos da tela do telefone periodicamente.

  Cevapla