ÇAĞ ATLATACAĞIM!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aris Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Atahan Keçeci’nin sunduğu “Yerel Seçime Doğru” programının konuğu, Ödemiş Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan aday adayı, Seçkin Dabak oldu. Halen devam eden eğitim hayatı, zengin öz geçmişi, yaptığı meslekler ve görevlere dair konuşan Dabak neden başkanlığa aday olduğunu TV9 İzmir mikrofonlarına açıkladı.

Seçkin Dabak kimdir?

30 yıldır fiilen öğretmenim burada. 17 yıllık avukatım. Noterlik yaptım Ödemiş’te. Ortaokulu ve liseyi burada okudum. Burada evlendim, çocuklarım da burada doğdu ama doğum yerim Malatya. 1.5 yaşımdayken babamı tren kazasında kaybettim. Babam makinistti. Annem bu çocuklara bakamam diye devletten yardım istemiş. Ödemiş’te Balıkçıoğlu yurdunda yatılı okudum. Devlet bana yardımcı oldu, Ödemiş’te bana sahip çıktı. Ödemiş sizin baba ocağınızdır. Ödemiş benim hem anne, hem baba ocağımdır. Ödemiş’te 55 yıldır yaşıyorum, fiilen buradan hiç ayrılmadım. Burada ki hizmet sürem 50 yılı aşkındır. TÜBİTAK ödüllü öğretmenim. Ödemiş’te herkesi öğretmenliğini, avukatlığını yapmışımdır. Ödemiş’te doğmamış birisi olarak Ödemiş’e benim kadar hizmet eden var ise alnından öperim. Eşim Ödemiş’in en köklü ailelerinden birinin kızıdır. Eşim biyoloji öğretmeni. İki oğlum var. Oğlum avukat, gelinim avukat, kızım Yaşar Üniversitesi’nde akademisyen.

Bu yaz Ödemiş’te çocuklarla beraber “Zamanın ruhu” adıyla bir belgesel yaptık. 4’ü Türkiye’den 4’ü yurt dışından olmak üzere ödüller kazandık. Brezilya, İtalya, İspanya ve Hong Kong’ta en iyi belgesel ödülü aldık. Ödemiş’i tanıttık.

2020 yılına kadar fiilen devlette çalışıyordum. 1999’da bu bölgenin milletvekili adayıydım. Partide bizzat çalışmadım. 30 yaşındayken hem avukat hem öğretmendim.

Neden aday adayı oldunuz?

Benim toprağım burası. Baba, anne, eş, arkadaş ocağım burası. Ben buraya hizmet etmeyeceğim de nereye edeceğim? Adana’da Fizik, Kimya, Biyoloji bölümünü bitirdim. 9 Eylül hukuku bitirdim. Anadolu Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünü bitirdim. Uluslar arası Barolar Birliği’nin Türkiye temsilcisiyim. Türkiye Noterler Birliği’nin fahri üyesiyim. Geri kalanı saymıyorum, ben bu birikimlerimi burada kullanmak istiyorum.

Öğrendiklerimi, bilgilerimi, tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

Ödemiş Belediyesi’nin bu borcu ile, 1000’e yakın çalışanı ile istediğiniz projelerinizi yapabilir misiniz?

Belediye ile ilgili bir tasarrufta bulunacak olursam, ben asla çalışanımın arkasından ayrılmam. Çalışanım benim için emanettir. Hiçbir çalışanımı, hiçbir kurumda yasaların önünde yalnız bırakmamışımdır. Çalışanımı ezdirmem, kötü gözle de bakmam. Ama ihanet içinde olan, vatandaşın işini zora sokan, adam kayıran, basit de olsa hediye alırsınız bunlara karşıyım, bu tür düşüncelerde olanla da çalışmam.

Borç artmış, duyduğuma göre sigortalar bile ödenmiyormuş. Bunu nasıl aşacağız, ben 40 yıllık hukukçuyum, ne alacağımı, nerede alacağımı, ne isteyeceğimi de bilirim. İzmir Büyükşehir’den haklarımız ne ise, onun törpülenmemiş haliyle, en iyi haliyle nasıl faydalanabiliriz ona bakarım önce. Konak’a, Karşıyaka’ya büyük pay vereceğim size küçük pay vereceğim derler ise kabul etmem. Eşitlik sağlanacak ise, sosyal eşitlik sağlanacaksa onlara az ver bana çok ver, ben çok geriledim. Bu olmazsa, Ankara’ya kadar elimiz uzanacak, bizi İl yapın diyeceğim. En az 100 bin nüfus, merkeze 30km uzaklık, çevrende konuşlandırabileceğin ilçelerin var, bizi İl yapın, kendi yağımızda kavrulalım.

“Yurtta sulh, cihanda sulh”, bunu evlerde bile uygulamamız lazım. Herkesle barış içinde çalışmalıyız. Yasal haklarımızı bilerek çalışmalıyız.

Size söz veriyorum, en kısa zamanda Gölcük, Bozdağ, Birgi, Ödemiş pazarı, Ödemiş tarım bitkileri, Ödemiş hayvancılık ve süt ürünleri dalında dünyaya reklam yapacağım. İsviçre’den teleferik bile isterim. Bunu yaparım çünkü, o çevremin olduğuna, kapasitemin olduğuna inanıyorum.

Ödemiş, Büyükşehir’den iyi hizmet alıyor mu ?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın SEGE( Sosyal Ekonomik Gelişim Endeksi) raporlarını incelesinler. 2022 yılında Ödemiş raporlara göre 30 ilçenin en alttan 4. sırada. Ben bunu böyle bırakmam, böyle bir şey olmaz. Çocukluğumda Tire’den gelen ağabeylerimiz vardı, orada lise yok diye. Tire bugün 2. kademe ilçe Ödemiş 3. kademe bir ilçe. Bu tabloya bakarak Büyükşehir’den yararlandığımızı söyleyemem.

Vatandaşa şeffaf olmamız lazım. Yapamadıysam şu nedenle yapamadım diyeceksiniz. Arkadaşlar kusura bakmayın bunu çok istedim ama önüme yasal mevzuat çıkardılar, danıştayın şu kararı var, elimiz kolumuz bağlandı ama durmayacağız yolumuza devam edeceğiz diye açıklama yapmanız lazım.

Fablab, fabrika laboratuarı. Burada Fablab vardı, kaldırdılar. Burada ne ürün gider, ne gitmez, ne çok para kazandırır, ne kazandırmaz, halk nasıl gelir elde eder araştırması yapıyordu bu kurum. Artık gitti buradan. Kimsenin bundan haberi yok. Avrupa’da dışarıda bir sürü ülke gördüm, Türkiye’nin çoğu yerini gördüm, Ödemiş bir cennet. Süt işletmesinin Bayındır’a kurulmasını ben Bayındır için başarı olarak kabul ederim. Ödemiş’in kaybı olarak düşünüyorum. Buraya Küçükmenderes’in Hollanda’sı diyorduk nasıl Bayındır’da olur. Oraya peyzaj, tohumlama ile ilgili bir kuruluş açılmalıydı. Süt işletme merkezi burada olmalıydı.

Ben Ödemiş’i çok seviyorum. Ödemişlileri çok seviyorum. Nasip olurda başkan olursam, çağ atlatacağım, devrim yapacağım.

Haber Merkezi

ÇAĞ ATLATACAĞIM!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. Avatar
  30 Ocak 2024, 14:44

  Ao tirar fotos com um telefone celular ou tablet, você precisa ativar a função de serviço de posicionamento GPS do dispositivo, caso contrário, o telefone celular não pode ser posicionado.

  Cevapla
 2. Avatar
  11 Şubat 2024, 21:25

  Localize por meio do software de sistema “Find My Mobile” que acompanha o telefone ou por meio de software de localização de número de celular de terceiros. https://www.mycellspy.com/br/tutorials/how-find-my-partner-phone-activity-on-my-phone/

  Cevapla