Büyükşehirlerdeki CHP yapılanmalarında kongre hazırlıkları hızlandı

Özellikle Ankara, İstanbul ve İzmir'de CHP İl Kongreleri öncesi parti içi rekabet hız kazandı.

Büyükşehirlerdeki CHP yapılanmalarında kongre hazırlıkları hızlandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe kongreleri sonlanırken ve il kongreleri yaklaşırken parti içerisindeki rekabet de hız kazanıyor. CHP’de ilçe kongreleri bu hafta içerisinde biterken özellikle 3 büyük şehir Ankara, İstanbul ve İzmir’de il kongresi öncesi rekabet hızlandı.

İlçe kongrelerinde seçilen delegelerin ezici bir üstünlükle olmasa da çoğunlukla Kılıçdaroğlu’na yakın çevrelerden olduğu belirtildi. Öte yandan parti içerisinde değişim isteyen kanatta bulunanlar da ciddi bir delege sayısına ulaşmış vaziyette.

İl kongrelerinde il yönetimleri ve kurultay delegeleri belirlenecek

Yaklaşan il kongrelerinde ise partinin il çapındaki yöneticileri ile beraber kurultay delegeleri de belli olacak. Büyük kurultaya İstanbul’dan 196, Ankara’dan 72 ve İzmir’den 56 delege katılacak.

Kimi yerlerde yanılgılar yaşandı

Bitmekte olan ilçe kongrelerinde ve öncesinde yaşanan mahalle delegeleri seçimlerinde bazı bölgelerde Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na yakın kanadın, bazı bölgelerde ise değişim kanadının yanıldığı da vurgulandı. İstanbul başta olmak üzere kimi yerlerde Genel Merkez’e yakın kanadın delege veya yönetici olarak seçilmesine kesin gözüyle baktığı kişiler bu görevleri gelemezken, kanat İzmir ve Ankara’da daha kolay başarı elde etti. Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, il kongrelerinin yaklaşması ile beraber il ve ilçe yönetimleri ile kurduğu temasları sıklaştırdı.

Haber merkezi

Büyükşehirlerdeki CHP yapılanmalarında kongre hazırlıkları hızlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir