BÜYÜKŞEHİR VE İLÇE ADAYLARINA TEPKİLER!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Soyer’den Tugay’a
Zehir Zemberek sözler
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Başkan Soyer, ‘‘MYK toplantısından 5 dakika önce tarafıma tebliğ edilmiş olmasını en hafif deyimle siyasi nezaketsizlik olarak değerlendiriyorum’’ dedi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından zehir zemberek açıklamalarda bulundu.
Başkan Soyer’in açıklamasında dikkat çeken bölümler ise şu şekilde:
35 yıl boyunca Cumhuriyet Halk Partisi’nin neferi olmaktan gurur duyduğum Büyükşehir Belediye Başkanlığımın ilk döneminin sonunda, yeni bir dönem için aday gösterilmeyeceğimin, MYK toplantısından 5 dakika önce tarafıma tebliğ edilmiş olmasını en hafif deyimle siyasi nezaketsizlik olarak değerlendiriyorum. Ancak bu nezaketsizlikten daha vahiminin, Cumhuriyet Halk Partisi’nin aday belirleme süreçlerindeki eksikleri ve hataları olduğunu düşünüyorum.
Öncelikle Genel Merkez tarafından kapalı kapılar ardında yürütülen çalışmalar, yapıldığı söylenen memnuniyet anketleri, sayısı, yöntemi ve sonuçları usulen ve esasen adil değildir. Adaylık süreçlerinde tüm belediye başkanları için aynı objektif kriterlerin uygulanması gerekirken, ne yazık ki böyle olmamıştır. Ayrıca örgütün sesinin dinlendiğine, tabanın ve sivil toplum kuruluşlarının tercihlerinin dikkate alındığına dair de hiçbir emare bulunmamaktadır. Talep edilmesine rağmen ön seçim de yapılmamış, süreç İzmir halkıyla şeffaf bir şekilde paylaşılmamıştır. Bütün bunlar yapılmadığı gibi sadece siyasi ödüllendirme ve cezalandırma yoluna gidilmiş olması kaygı vericidir. Sürecin bütünü değerlendirildiğinde ise adayların açıklanmasında yaşanan gecikme İzmir halkına saygısızlıktır.
Bütün bu eleştirilerden bağımsız olarak, adaylığı açıklanan tüm büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarımızı kutluyor, üstün başarılar diliyorum. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tüm büyükşehirler arasında bütçesinden en çok yatırıma pay ayıran belediye olmasının gururunu taşıyorum.
‘ŞANSSIZ İZMİR’
Gazeteci Uğur Dündar ise CHP’nin Büyükşehir ve İlçe adaylarının yanlış seçim olduğunu vurgulayarak, ‘‘Belediye başkan adaylarına bakıyorum da CHP yönetimi İzmir’i kaybetmek için elinden geleni yapıyor! Ah şanssız İzmir, oysa sen her şeyin en güzeline layıksın’’ dedi.
‘SIĞDIRAMADINIZ’
CHP Konak Belediye Başkan Aday Adayı Hace Foggo ise açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:
Siz beni sığdıramadınız @herkesicinCHP’ye oysa ben sığınılacak bir liman değil, talana, yoksulluğa karşı mücadele edecek kamusal bir alan için aday oldum. Şimdi yine ülkenin her yanındaki o girilemeyen evler, o sokaklar beni bekler.

Haber Merkezi

BÜYÜKŞEHİR VE İLÇE ADAYLARINA TEPKİLER!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir