1. Haberler
  2. Genel
  3. BÜYÜKŞEHİR BÜYÜK YATIRIMLARLA ÖDEMİŞ’İN HİZMETİNDE

BÜYÜKŞEHİR BÜYÜK YATIRIMLARLA ÖDEMİŞ’İN HİZMETİNDE

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BALABANLI MEYDANINDA ALAÇIK ÖRTÜ YAPIMI SÜRÜYOR

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi mahalle meydanlarında çok amaçlı alaçık örtü yapımlarına devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, köyden mahalleye dönüşen ve belediye sorumluluğunda olan kırsal mahallelerde yatırımlarına devam ediyor. Altyapıdan su ve kanalizasyon hizmetlerine yol yapımından otobüs duraklarına, İZTAŞIT hizmetlerinden, katı atık betaraf, mezbaha ve kent temizliğine kadar hayatın birçok alanında çalışma yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi kırsal mahallelerin meydanları için önemli bir ihtiyaç olan ‘Alaçık’ yapımını da sürdürüyor.

Ödemiş’in en kırsal alanda en büyük mahallelerinden olan Seyrekli ve Balabanlı’da alaçık yapımına başlayan Büyükşehir Belediyesi önümüzdeki günlerde Ödemiş’in Köseler, Kurucuova, Üçkonak ve Bıçakçı mahallelerinde benzer yatırımlar yapacak. Küçük Menderes havzasında Tire’de Akyurt ve Büyükkale Mahallelerinde Torbalı’da ise Eğerci ve Bozköy mahallelerinde yapım çalışmaları başlamış durumda.

Fizibilite çalışmalarının ardından temel ve alt yapı betonlamasını yapan ekipler kısa sürece çok amaçlı üstü kapalı sosyal alan ve kimi yerlerde pazar yeri olarak da kullanılan alaçık yapımlarını tamamlayacak.

ÇOK AMAÇLI ORTAK KULLANIM ALANI

Mahallelerde pazar yeri, taziye alanı, yemek alanı, düğün gibi her türlü sosyal alan olarak kullanılan üstü kapalı alan aynı zamanda basketbol, futbol ve voleybol spor faaliyetleri içinde tasarlandı.

Yaklaşık 250 metrekare üstü kapalı alan olarak tasarlanan projede aynı zamanda özel zemin hazırlanarak çocuklar için voleybol, basketbol ve futbol gibi spor faaliyetleri yapılabilme olanağı sunuluyor. Bu sayede çocuklarımızın daha çok sporla buluşması ve günümüzün en büyük sorunu olan ekran bağımlılığının azaltılması hedefleniyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu çalışması için teşekkür eden Balabanlı Mahallesi Muhtarı Şakir Karataş, “Mahallemizin bir önemli ihtiyacı daha İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor” dedi.

Karataş şunları söyledi: “Köyümüz bu bölgenin en çok nüfusa sahip köylerinden biri. Köyümüzde okulumuz açık öğrenci sayımızda diğer köylere göre fazla. Köyümüzde kışın yağmudan yazın sıcaktan güneşten bizi kurtaracak üstü kapalı bir pazar yeri ihtiyacımız vardı. Bu ihityacımızı İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkililerine ilettik. Talebimiz doğrultusunda teknik ekip arkadaşlar köyümüze gelerek yer ve fizbilite çalışması yaptı. Köyümüzün tam merkezinde 250 metrekarelik üstü kapalı bir alaçık yapılması kararı verildi. Bugünde inşaat çalışmaları başladı. Köyümüzün en büyük ihtiyacı yakında vatandaşlarımıza hizmet verecek. Pazar günlerimizde pazarcı esnafımız kullanacak diğer günlerde vatandaşımız taziyesini yemek davetini düğününü nişanını yapacak. Çocuklarımız oyunlarını oynayacak. Vatandaşlarım adına İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkililerine ve ekiplerine çok teşekkür ediyorum.”

Haber Merkezi

BÜYÜKŞEHİR BÜYÜK YATIRIMLARLA ÖDEMİŞ’İN HİZMETİNDE
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.