Bugün karne günü: Milyonlarca öğrenci karne alacak

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 19 milyon öğrenci bugün karne alacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarında 2022-2023 eğitim öğretim yılı, 12 Eylül 2022’de başlatıldı.

Birinci dönem ara tatili, 14-18 Kasım 2022’de, ikinci dönemdeki ara tatil 17-20 Nisan 2023’te yapıldı. 6 Şubat 2023’te başlayan ikinci dönem bugün sona erecek.

DEPREM BÖLGESİNE TELAFİ EĞİTİMİ

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle bir süre eğitime ara verilen 10 ildeki öğrencilere yönelik telafi programları ise 1 Ağustos-1 Eylül’de uygulanacak.

LGS SONUÇLARI 26 HAZİRAN’DA

Ortaokul son sınıf öğrencileri, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılan merkezi sınav sonuçlarını 26 Haziran’da öğrenecek.

YKS NE ZAMAN?

YKS 17-18 Haziran’da Lise son sınıf öğrencileri ile mezunlar, 17-18 Haziran’da Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek. YKS birinci oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) 17 Haziran’da, ikinci oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve üçüncü oturum Yabancı Dil Testi (YDT) 18 Haziran’da yapılacak.

 

“ŞAHSİYET SAHİBİ BİREYLER”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin öğrencilere mesajında “Bugün aldığınız karne sizlerin sadece bir dönemlik performansınızı ifade etmektedir. Bizler için asıl önemli olan sizlerin şahsiyet sahibi bireyler olarak yetişmesidir” ifadelerini kullandı.

Tekin, öğrencilerin tatil sevincini yaşarken okumayı ve araştırmayı ihmal etmemesi gerektiğini hatırlatarak “Tatilde sınırsız bir şekilde bilgisayarda ya da internette vakit geçirmeyin. Dinlenin, eğlenin, aileleriniz ve sevdiklerinizle keyifli vakit geçirin” dedi.

 

Haber Merkezi

Bugün karne günü: Milyonlarca öğrenci karne alacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir