Buca’da haraç skandalı! Pazarcı, haraca mı bağlandı?

İzmir'in Buca ilçesinde haraç skandalı patlak verdi. İddialara göre CHP İl Belediye Meclis Üyesi Serkan Kalmaz, ve zabıta olarak çalışan babası Hüseyin Kalmaz, pazarcılardan para topladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP İzmir İl Belediye Meclis Üyesi Serkan Kalmaz ve belediyede zabıta olarak çalışan babası Hüseyin Kalmaz’ın, Buca ilçesindeki pazarcılardan para topladığı iddia edildi. İddialara göre zabıta Hüseyin Kalmaz, Buca’daki pazarda tezgah açan esnafa, farklı fiyatlarla tezgah kiraladı. Pazarcılar bu durumdan rahatsız olunca bu sefer, kiraların yine belediyede şoför olan arkadaşının banka hesabına yatırılmasını istedi. Pazarcılar bu gayrı resmi kiraya, yani haraca isyan etti.

Pazarcıların belediye yetkililerine söylediklerine göre pazarcıların, Hüseyin Kalmaz’a ödedikleri fazla ve gayrı resmi paralar, banka dekontlarında “tezgah parası” olarak geçiyor.

Konuyla ilgili OdaTV’ye açıklama yapan Serkan Kalmaz ise, CHP’li bir meclis üyesi olarak Buca’nın CHP’li Belediye Başkanı Erhan Kılıç’a muhalefet ettiğini, kendi ekibi olduğunu, iddialarla ilgili hiçbir şey bilmediğini söyledi ve “Ben pazarcı esnafından alınan paralarla ilgili hiçbir şey bilmiyorum. Beni bir gazeteci arkadaş aradı ondan sonra babam Hüseyin Kalmaz’la görüştüm. Kendisi kayıtsız bir paranın alınmadığını partililer bazen öncelik istiyor ben de mevzuata uygun şekilde yapılması gerektiğini anlatıyorum kişilere yıllardır diyerek cevap verdi” dedi.

Babası Hüseyin Kalmaz’la aralarında bir tartışma yaşandığı iddiasını da yalanlayan Serkan Kalmaz, 2019 yılında, CHP’li Belediye Başkanı Erhan Kılıç tarafından, belediye başkan yardımcılığı görevinden alınmıştı.

Haber merkezi

Buca’da haraç skandalı! Pazarcı, haraca mı bağlandı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir