Buca’ da Fen işleri mesaisi başladı

Buca halkının düzenli bir kentte yaşayabilmeleri için fen işleri çalışmalarına tam gaz devam eden Buca Belediyesi, son 6 ayda 55 bin metrekare serme asfalt, 49 bin metrekare asfalt yama işlemi, 17 bin metrekare kilit parke döşemesi yaptı. Başkan Erhan Kılıç, “Buca sokaklarını iyileştirmek üzere aralıksız sürdürdüğümüz çalışmalarımızı muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda ilerletmeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kent estetiğini göz önüne alarak projeler üreten Buca Belediyesi, ilçenin tüm mahallelerinde çalışmalarını sürdürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ihtiyaç duyulan tüm noktaları tek tek belirleyerek, çalışma takvimini ilerletiyor. Bu kapsamda 2023 yılının ocak ayından itibaren Buca genelinde,  55 bin metrekare serme asfalt çalışması, 49 bin metrekare asfalt yama çalışması yapan ekipler, bin 100 metretül 50’lik bordür, 2 bin 800 metretül 75’lik bordür, 17 bin metrekare ise kilit parke döşemesi yapıldı.

Yapılan bu çalışmalar kapsamında, Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki bir kilometrelik 694 sokak baştan sona yenilendi. Yaylacık Mahallesi’ndeki 1100 metrelik Başarı Caddesi’ne asfalt serimi yapılarak caddeye yeni bir hava getirildi. İzkent’ te 1311 sokakta 600 metre uzunluğunda serme asfalt çalışması oldu. Atatürk Mahallesi’nde yer alan 550 metre uzunluğundaki Metin Göktepe Caddesi ve Buca Cezaevi’nin kaldırılması ile Menderes Caddesi’ne alternatif olan ve gidiş geliş 600 metre uzunluğundaki Adnan Kahveci Caddesi’ne de serme asfalt çalışması yapıldı. Ayrıca, 15 ara sokakta asfalt serme çalışması düzenlendi.

Haber Merkezi

 

Buca’ da Fen işleri mesaisi başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir