1. Haberler
  2. Siyaset
  3. BU KÖTÜ GİDİŞE ARTIK “DUR” DEME ZAMANI GELMİŞTİR

BU KÖTÜ GİDİŞE ARTIK “DUR” DEME ZAMANI GELMİŞTİR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş İlçe Başkanlığı, 14 Ocak Pazar günü, Saat 13.00’te Tandoğan Meydanı’nda düzenlenecek büyük mitingle ilgili basın açıklaması yaptı.

Ülkemiz AKP iktidarının ve sarayın yanlış politikaları, inatla ve intikam alma hırsıyla hareket etmesi sonucu, ekonomide, hukukta, eğitimde ve demokraside her geçen gün daha büyük yaralar almaktadır.

Halkımız, atılan her yanlış adımın yol açtığı yeni krizler ve adaletsizlik yüzünden sürekli olarak yoksullaşmakta, fırsat eşitliğinden uzaklaşmakta ve adalete olan inancını kaybetmektedir.

Cumhuriyetimizin kurucu değerlerinin yıpratılması, anayasal düzenin bozulmaya çalışılması ve hatta anayasal düzenin ve hukuk sistemimizin en önemli unsuru olan Yargıtay tarafından bizzat tanınmaması, yok sayılması gelinen vahim noktanın en büyük göstergesidir.

Anayasa mahkemesi kararlarının, AKP iktidarının ve Saray’ın desteğiyle tanınmaması yönünde verilen son karar, ülkemizin geleceğine, cumhuriyetimize ve anayasamıza vurulan büyük bir darbedir.

Hak hukuk tanımayan, iktidardan aldığı güç ve yapılan yönlendirmeyle, anayasadan uzaklaşan bazı mahkeme ve hakimleri;

Hukuk skandalını, anayasa mahkemesine kafa tutmaya, anayasanın amir hükümlerini yok saymaya kadar ileri götürmüşlerdir.

Ülkemizi zaten ekonomik olarak buhrana sürüklemiş, kurtuluş reçetesi olarak sadece emekliden, işçiden, memurdan, esnaftan yapacağı kesintileri ve yoksulun, garibanın omuzlarına yüklediği zamlı vergileri sunan AKP iktidarı ise yaşanan bu hukuk skandalını adeta ellerini ovuşturarak izlemektedir. Yaşanan her yargı krizinde, ülkemizde adalete olan inanç tükenmekte, uluslararası alanda ülkemizin itibarı yok edilmekte, yoksulluk ve açlık sınırında yaşam savaşı veren insanlarımızın kursağındaki lokmalar eksilmektedir.

Türkiye’de tüm bu akıl almaz ve kabul edilemez skandallar yaşanırken, iktidar adeta üç maymunu oynamaktadır. Krizi geçiştirmeye yönelik açıklamalarla, yaşanan krizlerin devamına katkı koyan bu anlayışa ve bu kötü gidişe artık “DUR” deme zamanı gelmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş İlçe Başkanlığı olarak, Tüm Halkımızı bilhassa gençlerimizi, Cumhuriyetimizle, anayasamızla hesaplaşmaya kalkanlara halkımızın kursağındaki lokmalara göz dikenlere, saraylarda, sırça köşklerde yaşarken emekliyi, işçiyi, gençlerimizi açlığa terk edenlere, Türkiye Cumhuriyetine karşı anayasal darbe yapanlara “DUR” demek için, geleceğimize, demokrasimize, anayasaya, emeğimize ve ekmeğimize sahip çıkmak için,

14 Ocak Pazar günü, Saat 13.00’te, Ankara Tandoğan Meydanı’na çağırıyoruz. O gün, milyonlarca vatandaşımızla birlikte ülkemize sahip çıkacak, o tarihi günü tüm bu başıbozuk gidişatı değiştirmek için bir Milat olarak kabul edeceğiz. 14 Ocak’ta, Tandoğan Meydanı’nda olmak isteyen tüm vatandaşlarımız için seferber olduğumuz bilinsin isteriz. O gün ülkesine, çocuklarının geleceğine sahip çıkmak için ilçemizden Ankara’ya gelmek isteyen tüm vatandaşlarımızı, ilçe başkanlığı olarak bizler Ankara’ya götüreceğiz. Bu tarihi mitinge Katılmak isteyen tüm vatandaşlarımız ilçe başkanlığımıza isim bilgilerini yazdırabilirler. Anayasal darbeye boyun eğmeyeceğiz, Tandoğan’da milyonlarla birlikte dur diyeceğiz.

Haber Merkezi

BU KÖTÜ GİDİŞE ARTIK “DUR” DEME ZAMANI GELMİŞTİR
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.