Bornova Belediyesi’nin katkısıyla çekilen “Duvar” belgeseli Altın Koza finalinde!

Bornova Belediyesi'ne bağlı Film Ofisi'nin Kısa Film Yapım Destek Programı'nın katkısı ile çekilen "Duvar" başlıklı belgesel Altın Koza'da finale kaldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bornova Belediyesi’ne bağlı Film Ofisi’nin Kısa Film Yapım Destek Programı’nın katkısı ile çekilen “Duvar” başlıklı belgesel Altın Koza’da finale kaldı. Bu yıl 30.’su düzenlenecek Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde yarışacak belgesel, 2016 ve 2020 yıllarında Türkiye’yi olimpiyatlarda temsil eden ilk kadın paralimpik tenisçi olan Büşra Ün’ün hayatını anlatıyor.

İzmirli yönetmen Evrim İnci’nin yönettiği belgeselde İzmirli Ün, bizzat kendisi rol alıyor. 20 dakikalık belgeselde Ün’ün sporcu olmadan önceki yaşamı, nasıl sporcu olduğu, hayat felsefesi ve benzeri konular anlatılıyor. Ün’ün “Modern bir Athena” olarak tanıtıldığı belgeselde sporcunun ebeveynleri Nazike Ün ve Tevfik Fikret Ün’ün yanı sıra antrenörü Osman Yıldız da rol alıyor.

Yönetmen İnci: Bornova Belediyesi Film Ofisi’nden büyük destek aldık

Filmin çekimleri sırasında Bornova Belediyesi Film Ofisi’nden büyük destek alındığını belirten İnci, Bornova Belediyesi’ne teşekkürlerini sundu. Belgeselin bir buçuk yıllık bir çalışma sonucu ortaya çıktığını da vurgulayan İnci, “uluslararası festivallerde de seyirci karşısına çıkmak bize gurur veriyor” açıklamasında bulundu.

Ün: Heyecanlı bir çekim süreci geçirdik

Filmde kendisinin yanı sıra ailesinin ve antrenörünün de yer aldığını, filmin çekim sürecinin heyecanlı geçtiğini ve Altın Koza Film Festivali’nde yer alacak olmasının mutluluk ve gurur verdiğini belirten Ün, “bize destek olan ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Bornova Belediye Başkanı İduğ: Belgesele destek vermiş olmanın gururunu yaşıyoruz

Belgesele destek olmanın gurur verici olduğunu belirten Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ da sporcunun 2016 ve 2020 olimpiyatlarında Türkiye’yi temsil eden ilk kadın paralimpik tenisçi olduğunu hatırlatarak her zaman sanata ve sanatçıya destek olma gayreti içerisinde bulunduklarını belirtti; “uzun yıllardır sinema tutkunlarına yapım desteği verip, genç sinemacıları yetiştirdiğimiz film ofisimiz aracılığı ile çekilen ve Büşra Ün’ün örnek mücadelesinin anlatıldığı belgesele destek vermiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

Haber merkezi

Bornova Belediyesi’nin katkısıyla çekilen “Duvar” belgeseli Altın Koza finalinde!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir