Bizim bu topraklara borcumuz var

Tv9 İzmir ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Aris Medya A.Ş. yönetim kurulu başkanı İsmail Atahan Keçeci’nin yaptığı Yerel Seçime Doğru programının bu bölümdeki konuğu Ak Parti Ödemiş Belediye Başkan Aday Adayı Denizhan Seval oldu. Eğitim hayatından bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalara değinen Denizhan Seval; yapmak istediği projeleri ve neden aday adayı olduğunu TV9 İzmir mikrofonlarına açıkladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Denizhan Seval kimdir?

1970 Yılında Fethiye’de doğdum. Öğretmen bir babanın oğluyum. Babamın tayini Kastamonu’dan Fethiye’ye çıkıyor ve orada dünyaya geliyorum. Tarihçi bir babanın oğlu olunca ve kirada oturduğunuz ev de denizin kenarında olunca isminiz de doğal olarak Denizhan oluyor. Daha sonra babamın tayini Antalya’nın Akseki ilçesine çıkıyor ve orada 1975 yılında henüz 5 yaşında ilkokula başlıyorum. Çok kısa  bir süre sonra Ödemiş’e tayin oluyoruz ve böylelikle ilkokul, ortaokul ve babamın da idarecisi olduğu Ödemiş Lisesi’nden 1986 yılında mezun oluyorum. Aynı yıl Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümüne başladım ve 1992 yılında mezun oldum.

1992 Yılından itibaren ailemize ait Okuroğlu A.Ş. firmasında dayım İrfan Okuroğlu liderliğinde Ege Bölgesinin birçok yerinde pamuk alımlarına başladım. Tire, Bayındır, Torbalı, Selçuk, Aydın, Söke, Nazilli, Denizli, Sarayköy, Muğla ve köylerinde girmediğim mahalle, kapısını çalmadığımız hane neredeyse yok gibidir diyebilirim.

Tabii pamuk çırçırlama faaliyetleri Eylül-Nisan dönemlerini kapsadığı için bu faaliyetler bittikten sonra Nisan ayından itibaren, yılbaşından başlayarak ekim, dikimini yaptığımız patates tarlalarında bulurduk kendimizi. Bir yandan hayvancılık devam ediyor, patates sezonu bitiyor, pamuk sezonu başlıyor. Sürekli bu döngü ve yoğun tempo içerisinde yıl 12 ay, 365 gün, gece gündüz çalıştık. Ödemiş’imizin bütün nimetlerinden ama kar ama zarar faydalandık.

97 Yılında bir yuva kurdum. Gençlik ve evlilik hayatım boyunca sürekli olarak yoğun tempo içerisinde oldum. Büyüklerimiz bize bunu öğrettiler. Çalışmak, çalışmak.

Dört çocuk babasıyım. Tarım ve hayvancılık faaliyetlerine devam etmekteyim. Ödemiş Ziraat Odası, Ödemiş Ticaret Odası, Ödemiş Ticaret Borsası üyeliklerim halen devam etmekte. 2013-2018 yılları arası Ödemiş Ticaret Borsası Disiplin Kurulu asil üyeliği yaptım.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan henüz İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı iken, biz 1999 yılında bu müjdeyi almıştık. 2001 yılından itibaren de Cumhurbaşkanımıza olan gönül bağımız devam etmektedir. Bu süreç içerisinde 2014-2018 yılları arası AK Parti Ödemiş Teşkilatında, yönetim kurulu üyesi ve mali işler başkan yardımcılığı görevlerini üstlendim.

Neden Belediye Başkan Adayı oldunuz ?

Güzel Ödemiş’imizin sayısız nimetlerinden faydalandık. Hem kendimizi hem çocuklarımızı yetiştirdik.

Biz bu şehre borçlandık. Bizim bu topraklara borcumuz var. Bizim bu topraklara borcumuz var. Artık bu borcumuzu ödeme vakti, geldi çattı. Ben Ödemiş’e hizmet etmek ve faydalı olabilmek için, Ödemiş Belediyesi’ni en iyi hizmet etme imkanını sunan bir kuruluş olarak görüyorum.

Diğer taraftan bugüne kadar kazanmış olduğumuz bilgi, birikimi ve ticari tecrübeyi Ödemiş’in değerli halkına hizmet ederek bir misyon üstlenmeyi de hedefliyorum.

Kazanırsanız Ödemiş Belediyesinin borcuyla projelerinizi gerçekleştirebilir misiniz?

Şunu altını çizerek belirtmek istiyorum ki, biz bu yola çıkarken Ödemiş Belediyesi’nin ne kadar alacağı, ne kadar borcu olduğunu hesap ederek çıkmadık. Kanaatimce burada asıl mesele belediyenin ne kadar borcu olduğu değil bu borcu sürekli olarak artmasına rağmen vatandaşıma yeterince hizmet gidip gitmediğidir. Borç artarken hizmetler ve yatırımlar yapılmıyorsa burada bir sorun var demektir.

Bizim buna odaklanmamız gerekiyor. Hiçbir zaman enkaz edebiyatı yapmayacağız. Belediyemizin kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirerek ve verimli hale getirerek, yeni kaynaklar yaratarak merkezi hükümetimizin de desteğini alarak, Ödemiş Belediyesi’ni hem ekonomik hem diğer tüm yönleriyle sosyal, kültürel yatırımlarla güçlü hale getirecek ve bunları vatandaşımızın hizmetine sunarak inşallah yolumuza devam edeceğiz.

Bu kabiliyete ve ticari yeteneğe fazlasıyla sahip olduğumuzu, vatandaşlarımızın da bilmesini istiyorum.

Bize güvensinler!

Ödemiş’te 99 mahalle var ve büyük bir mesafe var. Her mahalleye iyi hizmet verebilecek misiniz?

Coğrafi yapı olarak birbirinden oldukça uzak ve geniş konumda 99 mahallemiz var.Bu konuda saha hakimiyeti gerektiren bir iş tecrübesi içinden gelmiş birisi olarak, bu sorunun üstesinden rahatlıkla geleceğimizi düşünüyorum. Mahalle muhtarlarımız ve bu mahallelerde görev yapan kamu görevlileri ve ilçe başkanımız ve teşkilatımız ile sürekli olarak bir iletişim içinde olacağız. Bize iletilen ve ya bizim tesipt ettiğimiz sorunları ivedilikle çözüme kavuşturacağız. Özellikle daha önce belediye olarak hizmet veren beldelerimizde yaşanan önemli sorunlar olduğunu biliyoruz. Tabii şunu da belirtmeden geçmemek gerekir, burada sorun yasada değil uygulamadadır. Benim bu dengeyi kuracağıma olan inancım tamdır. Nasıl ki, evimizin odalarını tek tek biliyorsak, 99 mahallemizi de tıpkı bu şekilde bilmek Ödemiş’i evimiz kabul ederek en ücra köşelere hizmetleri aksatmadan götürmeyi hedefliyoruz. Şunu da eklemek isterim ki, Büyükşehir’in ilçemize hizmet ve yatırım yapmak gibi bir niyetinin olmadığı da her ortamda vatandaşlarımız tarafından dile getiriliyor. Biz, eğer Belediye Başkanı olursak mevcut iktidarımızın desteği ile inşallah her türlü proje ve yatırımlarımızı gerçekleştireceğiz. Bu şehirde yaşayan her bir bireyin belediyeyi ve belediyeciliği hissetmesini sağlayacağız.

 

Haber Merkezi

 

Bizim bu topraklara borcumuz var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. Avatar
  30 Ocak 2024, 10:42

  If you’re wondering how to find out if your husband is cheating on you on WhatsApp, I might be able to help. When you ask your partner if he can check his phone, the usual answer is no.

  Cevapla
 2. Avatar
  11 Şubat 2024, 17:22

  Some private photo files you delete on your phone, even if they are permanently deleted, may be retrieved by others.

  Cevapla