BİRGİ’DE OTAMIŞ PANSİYON AÇILDI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Otamış Pansiyon’un açılış törenine Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve eşi Selma Eriş, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Bülent Eker, Demokrat Parti Ödemiş İlçe Başkanı Kahraman Murat Ateş, Türk Halk Müziği’nin efsane sesi, Ödemişli ünlü sanatçı Bedia Akartürk, belediye meclisi üyeleri, oda ve dernek başkanları, belediye başkan aday adayları, muhtarlar, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Düzenlenen program Birgi Muhtarı Mutlu Sulukan’ın konuşması ile başladı. Mutlu Sulukan “Sayın başkanım, saygıdeğer katılımcılar ve çok değerli mahalle sakinlerim sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum. İlçemize ve tarihi Birgi’mize Ödemiş Belediyesinin ve Belediye Başkanımızın katkılarıyla mahallemize yeni değerler kazandırmak için burada toplanmış bulunmaktayız. Mahallemize yeni değerleri kazandırmamıza katkı sağlayan başta Belediye Başkanımız Mehmet Eriş olmak üzere bütün çalışma arkadaşlarına şahsım ve mahalle sakinlerim adına teşekkür ederim. Hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum

Açılış töreninde konuşma yapan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş şunları söyledi:

Birgi için tarihi bir günü daha yaşıyoruz. ‘Ödemiş bizim evimiz, biz büyük bir aileyiz’ diyerek çıktığımız yolda 4.5 yıl önce her şey bir hayalle başladı. Temel belediyecilik çalışmalarımızın ve ekonomik krize karşı sosyal belediyecilik çalışmalarımızın yanında üretici doğduğu topraklarda doysun diye var gücümüzle çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. Sürekli bahaneler üreten değil çözümler üreten bir anlayışla sosyal belediyeciliğe ekonomi belediyeciliğini ekledik, yeni kaynaklar üreten belediyeciliği hedefledik.

Bu hedefin en güzel başarı öyküsünü de 2021 yılında yazmaya başladık. Otamış adını verdiğimiz bu başarı öyküsünde üretici kooperatifleriyle işbirliği içerisinde yerel ürünleri Otamış markasıyla halkımıza ulaştırdık. Birgi’de turizme hitap eden bir mağaza açtık. Otamış markasını kentimizin simgelerinden olan süs bitkilerinde de büyüttük. Kendi fidanlığımızı kurup 1 yıl içinde Büyükşehirlere Ödemiş’in süs bitkilerini ulaştırmaya başladık.

Şimdi de Otamış markasıyla turizmde yeni hedeflere yelken açıyoruz.  Allah’ın bizlere lütfu diyebileceğimiz topraklardayız. Bu bereketli topraklarda medeniyetin hep var olması tesadüf değil. Tarihin her döneminde uygarlıklara ev sahipliği yapan Birgi’deyiz.

2022 yılında dünyanın en güzel turizm köyü seçilen Birgi’de var olan birbirinden güzel konaklama işletmelerinin yanında yatak kapasitesini artırmak üzere belediye ekiplerimiz ve imkanlarımızla Otamış Pansiyon’u bir başlangıç olarak turizme kazandırıyoruz.

Birgi Belediyemizden belediyemize devredilmiş bu yapıyı Otamış Mağazamızla birlikte bir turizm tesisine dönüştürürken her adımı, her detayı heyecanla planladık. Ekibimizle birlikte ilmek ilmek dokuduk. Bugün müteahhitler ekonomik kriz sebebiyle geleceği öngöremedikleri için ihalelere katılamıyor. Biz de bu durumda kendi ekiplerimizle birçok işi çözmeye çalışıyoruz.

Bugün Otamış Pansiyon’u açarken yakında da yine tarihi Birgimizin dokusuna uygun şekilde hazırladığımız Belediye Misafirhanemizi hizmete sunacağımızın müjdesini vermek istiyorum.

Duvardaki taştan, tavan işlemelerine kadar her şey Emin Başaranbilek’in bizlere miras bıraktığı taşa ve toprağa bakış açımızla korumacılığa uyumlu olsun diye düşündüğümüz misafirhanemizi de yine tamamen belediye ekiplerimizle hazır hale getirdik. Birgimize hayırlı olsun. Müjdelerimiz bitmiyor, Birgimize yeni bir konaklama tesisini de yine belediyemize devredilmiş olan su fabrikasında kazandıracağız” dedi.

 

Birgi’nin korunmasında dönemin İzmir Valisi Kemal Nehrozoğlu’nun öncülüğünde ÇEKÜL Vakfı Başkanımız Prof. Dr. Metin Sözen ve ÇEKÜL Vakfı Ege Bölge Koordinatörü Emin Başaranbilek’in katkılarıyla geçmiş dönem Birgi Belediye Başkanları Mehmet Hıfzı Aslankaraoğlu, Ahmet Konuş ve Cumhur Şener’in önemli çalışmalara imza attığını kaydedip bu isimlere teşekkür eden Başkan Eriş şöyle devam etti: “Turizmde Birgi’yi, Bozdağ’ı, Gölcük’ü bir bütün olarak düşünüp ilçe ekonomimize yeni bir sektör olarak turizmi kazandırmak bizim 2019’da ortaya koyduğumuz vizyonun bir parçasıdır. Şimdi de Lübbey’i hayalet köy değil, hayal edilen, gelip görmek için can atılan köy haline getiriyoruz. Lübbey’in koruma amaçlı imar planı Büyükşehir’de, Çamyayla’da ve Lübbey’de askıdadır. Hayırlı olsun.

Bu noktada; tarımı, turizmi ve kadim üretim kültürümüzü buluşturan ve bir marka değeri ortaya koyan, ilçe ekonomimiz için öncü bir adım olacağına inandığımız Otamış her geçen gün yükselen grafiğiyle Türkiye’de ekonomi belediyeciliğinin yüz akı örneklerinden birisidir.

TÜİK’in açıkladığı enflasyonun dahi %64,7 olduğu bu zor dönemde Ödemiş Belediyesi’nin var olan ekonomik kaynaklarına yeni kaynaklar eklemek zorunda olduğumuzu biliyoruz.

Otamış sayesinde belediyemizin mali yapısını güçlendirerek gelecekte atacağımız adımların kaynaklarını şimdiden oluşturuyoruz. Daha yürünecek çok yolumuz var!

Pandemiyi yaşadık, doğal afetleri yaşadık, tarihin en büyük ekonomik krizini yaşadık, halen yaşıyoruz. Belki bu yüzden istediklerimizi istediğimiz hızda yapamadık. Ama Ödemiş’e hizmet etme aşkımızdan asla vazgeçmedik.

Bu dönem altyapısını oluşturduğumuz birçok projenin hayata geçeceği yeni bir dönem için heyecanımız yüksek. Sabırla ilerlettiğimiz çalışmaların meyvesini alma zamanı geldi.

Vergide 43 verip sadece bir alabilen Ödemiş, Küçük Menderes ve İzmir sadece hakkını istiyor. Hak ettiğimizden fazlasında gözümüz yok. Ama rakamlar ve gerçekler ortada.

Ödemiş Belediyesi’nin İller Bankası payından 340 milyon lira eski parayla 340 trilyon alıp buna karşılık 1 milyar 300 milyon lira yani eski parayla 1 katrilyon 300 trilyon yatırım yapan İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ilçemiz için başaracağımız daha çok şey var.

43 verip 1 almak nerede? Aldığının 4 katından fazla yatırım yapmak nerede?

İzmir Büyükşehir Belediyemize ve Tunç Soyer Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.

Ödemiş için halkçı belediyeciliğin, ekonomi belediyeciliğinin en güzel örnekleriyle yol arkadaşlarımızla birlikte yolumuza devam edeceğiz. Turizmin kalbinin attığı tarihi Birgimize yeni bir nefes olacak Otamış Pansiyon’un hayırlı olmasını diliyor, bu güzel turizm tesisinin hazırlanmasında emeği olan tüm ekip arkadaşlarımı canı gönülden kutluyorum. Ödemiş Belediyesi ailemize, Ödemişimize ve Birgimize hayırlı ve uğurlu olsun”

Başkan Mehmet Eriş, eşi Selma Eriş, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Bülent Eker, ünlü sanatçı Bedia Akartürk, belediye meclisi üyeleri ve beraberindeki davetliler Otamış Pansiyon’un açılış kurdelesini kesip yeni turizm tesisini inceledi. Konaklama hizmetinin yanı sıra restoranıyla Ödemiş’in en güzel lezzetlerini de Birgililere ve Birgi’ye gelen konuklara sunacak Otamış Pansiyon’a 0232 531 60 61 numaralı telefondan ulaşılıp rezervasyon yaptırılabiliyor.

Haber Merkezi

BİRGİ’DE OTAMIŞ PANSİYON AÇILDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Avatar
    30 Ocak 2024, 18:22

    Now the positioning technology has been widely used. Many cars and mobile phones have positioning functions, and there are also many positioning apps. When your phone is lost, you can use such tools to quickly initiate location tracking requests. Understand how to locate the location of the phone, how to locate the phone after it is lost? https://www.xtmove.com/how-to-track-someones-phone-location-by-cell-phone-number-online-for-free/

    Cevapla