Beydağ gezi rehberi

Beydağ'da gezilecek,görülecek yerler bu haberimizde

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beydağ

İzmir’in Beydağ ilçesinin doğusunda Aydın’ın Nazilli ilçesi, kuzeyinde ise Kiraz bölgesi yer almakta ve Beydağ’ın içerisinde Küçük Menderes suları akmaktadır. İzmir iline yaklaşık 142 km uzaklıkta yer alır.

Beydağ Barajı

Beydağ’da gezilecek yerler arasında bölgede bulunan baraj ve doğal güzellikler vardır. Buradaki dinlenme yerlerinden olan Beydağ Barajı, özellikle görmeniz gereken bir doğal güzelliktir.Beydağ’da Yeşilin her tonunu göreceğiniz bu mükemmel yerde kamp ve piknik alanları bulunuyor. Köy havası ve ağaçlık alanlarının yanı sıra kır lokantaları ve konaklama yerleri de bulunmaktadır.

Beydağ Kestane Bahçesi

Yemyeşil alanların ve ağaçlık bölgelerin kapladığı Beydağ ilçesi, kestanesi ile meşhurdur. Burada bulunan kestane bahçeleri, temiz hava ve ağaçlar ile kaplıdır. Beydağ Kestane Bahçesi olarak adlandırılan bu bölgede birbirinden lezzetli kestanelerden yemeyi sakın unutmayın. Bu bölgeye yakın yerlerde aynı zamanda dükkanlar ve Ege lezzetlerini tadabileceğiniz lokantalar da bulunmaktadır. Dönmeden önce bu lokantalarda yemek yiyebilir, dükkanlardan ise hediyelik kavanozlardaki incir ve kestane reçellerinden satın alabilirsiniz.

Kaya Mezarları

Piknik ve kamp hatta doğa yürüyüşlerinin yapıldığı bu yerde göreceğiniz tarihi yapıtlardan biri de Kaya mezarlarıdır. Beydağ’ageldiğinizde Beydağ kalesini de gezi listenize eklemeyi unutmayın. Muhteşem doğal güzellikler ile kaplı bu bölgedeki Beydağ kalesi, görülmeye değer bir yapıttır.

Beydağ Kalesi

Beydağ Kalesi,13. yüzyılda inşa edildiği düşünülen çift sıra surlu kalenin kuzey ve doğu surları günümüze ulaşmıştır. Kale 1988’de anıt eser, 2008’de koruma alanı ilan edilmiş,  2017’de kalede restorasyon çalışmaları başlamıştır.

Büşra Üçler / kucukmenderes.com.tr

 

 

Beydağ gezi rehberi

Yorumlar kapalı.