BEYDAĞ BELEDİYESPOR SÜPER AMATÖR LİG’TE

BEYDAĞ BELEDİYESPOR SÜPER AMATÖR LİG’TE
Bu haber 06 Ağustos 2022 - 11:58 'de eklendi

BEYDAĞ BELEDİYESPOR SÜPER AMATÖR LİG’TE

Çetin Zengin İzmir 1 Amatör Play-Off final oynama hakkı elde den 4 takım hakkında karar açıklandı.

Karara göre “İzmir Çetin Zengin 1. Amatör Küme Play-Off müsabakaları eşleşmeleri sonucunda yarı final müsabakaları oynanmış olup finali yaşayan Urla Belediyespor, Beydağ Belediyespor, Gaziemir Gençlerbirliği Spor ve Yeşilyurt Spor Kulübü takımları;

Lig sıralamasını etkileme durumundan dolayı Tahkim Kuruluna ligi 3. Sırada bitiren takımımızın TFF Yönetim kurulu kararına itiraz etmesi ve bu itirazın İzmir Asfk ve İzmir İl Futbol Temsilciliğine geç bildirilmesi, Tahkim Kurulunun istifası ve atamalarının yeni yapılması sonrası 50 gün sonra Tahkim kurulu kararı verilmiştir, oynanması gereken müsabakaların oynanamaması ve takımlarımızın yeni sezonun başlayacak olması, sporcuların başka takımlarla anlaşmaları ve sporcularını toplayamaması sebebiyle yaşamış oldukları sıkıntılı süreç ile birlikte aradan geçen süreye endeksli mağduriyetleri oluşmaktadır.

Ligimizde 44 takım Play-Off a kalmış ve diğer tüm müsabakalar sonuçlandırılmış statü gereği 11 takımın Süper Amatör Lige çıkarılması planlanmıştır. Mağduriyet yaşayan Urla Belediye Spor, Beydağ Belediye Spor, Gaziemir Gençlerbirliği Spor ve Yeşilyurt Spor Kulübü takımlarımızın 2022-2023 Futbol sezonunda toplamda 13 takımın İzmir Süper Amatör Kümeye çıkartılmasına Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Kurulu kararı ile onaylanmış olup Süper Amatör Kümeye çıkan tüm kulüplerine başarılar dileriz.2021-2022 1. Amatör kümenin tescilinin yapılmasına karar verilmiştir. Mesajı verildi.

Şazenuş KESKİN