Bergama’daki seraya sendikadan uyarı

Bergama ve Dikili ilçeleri arasında bulunan Agrobay Seracılık işçilerinin eylemleri devam ediyor.

Bergama Agrobay Seracılık'ta işçiler işten çıkarıldı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir’in Bergama ve Dikili ilçelerinin arasında bulunan, Bayburt Grup’a ait olan ve Avrupa’nın en büyük domates serası olan Agrobay’da sendikalanan işçilerin küçülme bahanesiyle işten çıkarıldığı iddia edilmiş, maaşlarının geç yatırıldığını, komisyonlarına çöküldüğünü, sağlıksız malzemeler kullandıklarını ve mobbinge uğradıklarını iddia eden işçiler serada eylemlere başlamışlardı.

Farklı sendikaların bölgeye akın etmesi ile işçilerin eylemleri çadırlı direnişe dönüşmüş, bölgeye gelen ilk sendika ise Tarım İşçileri Sendikası olmuştu.

Sendikadan sera yöneticilerine uyarı

Geçtiğimiz günlerde sera önündeki eylemlerde farklı sendikaların yöneticiliklerini yapan sendikacıların yanı sıra kadın işçiler de kolluk kuvvetleri tarafından gözaltına alınmıştı.

Tarım İşçileri Sendikası, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda “ya saygın bir uzlaşma ya da tavizsiz direniş” dedi.

Paylaşımının tamamında sendika şu ifadeleri kullandı;

“Ya saygın bir uzlaşma ya da tavizsiz direniş!

Agrobay’ı uyarıyoruz! Cuma gününe kadar uzlaşma adına bir adım atılmaz ise birleşerek, daha güçlü geleceğiz. Haklarımız için sonuna kadar mücadele edeceğiz!”

https://x.com/tarimsendikasi/status/1701310027103879233?s=20

İşçilerin ileri bir talepleri olmadığı, sera yöneticileri ile bir görüşme ve promosyonlarını istedikleri dile getirilirken, iddialara göre işçilerin iki talebi de henüz yerine getirilmiş değil.

Haber merkezi

Bergama’daki seraya sendikadan uyarı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir