BEDİA AKARTÜRK GENÇLERLE SÖYLÜYOR, SÖYLEŞİYOR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kaymakamlığımızın yürüttüğü “Yarınlara İz Bırak” projeleri kapsamında hazırlanan “Bedia Akartürk Gençlerle Söylüyor, Söyleşiyor” projesi çok kıymetli sanatçımızın  teşrifleriyle  gercekleşti.

Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz, misafirlerimiz, öğretmenlerimiz ve bütün öğrencilerimiz, 83.  Doğum Günü’nde  kendisini  alkışlarla karşıladı. Doğum günü pastasını neşe içinde kesen Bedia Akartürk Zeybek Ekibimizin gösterisini ilgiyle izledi ve ekibe eşlik etti. Sanatçımız daha sonra Konferans Salonumuzun açılışını Şube Müdürlerimizle birlikte yaptı.

Salonumuzda Tolgahan Vural tarafından  “Turnanın Türküsü” adıyla kaleme alınan, sanatçımızın hayatını anlatan kitap söyleşisi gerçekleştirildi. Birbirinden güzel  türkülerle renklenen sohbet  misafirlerden ve öğrencilerimizden tam not aldı.Kendisine sunulan plaket ve  hediyelerle program sona erdi.Proje danışmanı öğretmenlerimiz Burak ŞENGÜL, Saadet Sibel BİLİR ve Aslı MUYANLI’ ya ve emeği geçen  bütün öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

Bu etkinliğimiz Milli Eğitim Bakanlığının “Eğitimde İyi Örnekler” web sayfasında ve İl Milii Eğitim Müdürlüğünün web sayfasında ve bir çok yayın kuruluşu sayfalarında yer almıştır.

Etkinliğimizle ilgili olarak ;İzmir İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Ömer YAHŞİ  şu ifadeleri kullandı: “Türk halk müziğinin genç kuşaklara sevdirilmesi, yaşatılması ve daha geniş kitlelere ulaştırılması bakımından önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapan Ödemiş Ayhan Kökmen Fen Lisesinin öğretmenlerini ve projede görev alan öğrencilerimizi, gerçekleştirdikleri bu örnek etkinlik için tebrik ediyorum. İzmir eğitim ailesi adına gençlerimizin Türk Halk Müziğine farklı bir pencereden bakmasını sağlayan ‘Türkülerin Efsanesi’ kıymetli sanatçımıza teşekkür ediyorum.”

 

AYHAN KÖKMEN FEN LİSESİ

BEDİA AKARTÜRK GENÇLERLE SÖYLÜYOR, SÖYLEŞİYOR

Yorumlar kapalı.