Bayraklı Belediyesi’nden istihdama tam destek

Bayraklı Belediyesi, çeşitli firmalardaki mevcut işlere yönlendirmelerde bulunarak 4 yılda 3 bin 115 kişiye istihdam sağladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayraklı Belediyesi,  İŞKUR Hizmet Noktası sayesinde son 4 yılda binlerce kişiyi çeşitli firmalarda işe yönlendirdi, 3 bin 115 kişiyi de istihdama kazandırdı.

SON 4 YILDA 3 BİN 115 KİŞİ

İşverenler ile iş arayanları bir araya getirerek birebir görüşmeler sağlayan belediye yetkilileri, istihdama önemli ölçüde katkı sağladı. Bu kapsamda 2023 yılının ilk yarısında 654 kişi çeşitli firmalarda işe yerleştirilirken bu sayı son 4 yılda ise 3 bin 115’e ulaştı. Uygulamaya çerçevesinde firmalarla yapılan mülakatları olumlu geçen adaylar, mesleki deneyim ve iş kollarına göre işbaşı yapıyor.

“KÖPRÜ GÖREVİ”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal konuya ilişkin açıklamasında, “İşsizlikle mücadele etmek ve istihdama katkı sağlamak amacıyla Bayraklı’da üzerimize düşeni yapıyoruz. Geldiğimiz ilk günden bu yana bu konuda var gücümüzle çalışıyoruz. Firmalarla iş arayanlar arasında köprü görevi görüyoruz. İlçe belediyeleri arasında rekor seviyede yönlendirme ve işe yerleştirme yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

Haber Merkezi

Bayraklı Belediyesi’nden istihdama tam destek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir