Bal ihracat şampiyonundan arıcılara 4 milyon TL’lik destek

Bal sektöründe son 7 yılın ihracat şampiyonu olan Enfabal, Türkiye'deki arıcılara destek olmak ve ürün kalitesini artırmak için önemli bir projeyi hayata geçiriyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Enfabal Genel Müdürü Mustafa Ençetin, yaklaşık 4 milyon TL yatırımla gerçekleştirilecek olan “Mobil Gezici Laboratuvarları” projesini açıkladı. Ençetin, “Bu projenin amacı, çiftçilerin ballarını anında analiz ettirerek güvenilir bala en hızlı şekilde ulaşmalarını sağlamaktır” diye belirtti. Proje ilk olarak Denizli’de pilot bölge olarak hayata geçirilecek ve daha sonra Türkiye genelinde tüm bölgelerde çalışmalarını sürdürecek.

Arıcıların ballarını anında analiz edebileceği mobil laboratuvarlar sayesinde sektörde önemli bir dönüşüm yaşanacağını ifade eden Enfabal Genel Müdürü Mustafa Ençetin, şunları söyledi “Proje kapsamında, arıcıların ballarını anında analiz ettirebilecekleri mobil gezici laboratuvarlar kurulacak. Bu laboratuvarlar, arıcıların ürünlerini analiz etmeleri için gerekli olan tüm ekipmanları içerecek ve çiftçilere hızlı sonuçlar sunacak. Böylece, arıcılar ürün kalitesini daha iyi takip edebilecek ve müşterilerine daha güvenilir ballar sunabilecekler. Arıcılar, ürünlerini daha bilinçli bir şekilde üretecek, analiz masraflarında desteklenerek mali yüklerini azaltacak ve müşterilerine daha kaliteli hizmet verecekler. Bu proje ile Türkiye’nin arıcılık sektöründe kalite ve bilinç düzeyini yükselterek ülke genelinde çeşitlilik ve ürün kalitesinde farkındalık yaratmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi

Bal ihracat şampiyonundan arıcılara 4 milyon TL’lik destek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir