ATANAMAYAN UZMANLAR DERNEĞİ MECLİS GÖRÜŞMELERİNE DEVAM EDİYOR

Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) yaşadıkları hak kayıplarına yönelik olarak Meclis görüşmelerini sürdürüyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) uzman çavuşların kazanılmış haklarını kaybetmelerine, yaşadıkları mağduriyetlere ilişkin olarak Meclis görüşmelerini sürdürüyor.

ATAUZDER tarafından konuya dair yapılan basın açıklaması ise şu şekilde:

“Uzman Çavuşların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri çerçevesinde yapılan atamaları 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5’inci maddesinin son fıkrası ile Uzman Erbaş Yönetmeliği hükümlerine göre yürütülmektedir.

3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5’inci maddesinin son fıkrasında ;

“Uzman Erbaşların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 92’nci maddesi hükmünden yararlanabilmeleri için en az yedi hizmet yılını tamamlamış olmaları gerekir.” denilmektedir.

Bu durumda Türk Silahlı Kuvvetlerinde en az 7 hizmet yılı süresini dolduran ve kendi isteği ile görevinden ayrılan Uzman Çavuşlar Kamu Kurum ve Kuruluşlarının boş Memur Kadrolarına atanma hakkına sahiptirler.2016 yılından önce göreve başlayan ve 2 yıl görev yapmaya müteakiben bırakmak zorunda kalan Uzman Çavuşlarda hak kaybına uğramıştır. Bu Uzman Çavuşların KAZANILMIŞ HAKLARIDIR. Lakin hak sahibi binlerce Kahraman Uzman Çavuş Kazanılmış Hakları olmasına rağmen yıllardır Kamuda Memurluk Kadrolarına atanamamaktadır. Kamu kurum ve kuruluşları Atanma taleplerine Personel Alımı Yapmıyoruz, Atanabileceğiniz boş kadromuz yoktur, hizmetinize ihtiyacımız yoktur, personel giderlerimiz fazladır vb. şeklinde cevaplar vererek olumsuz yanıt vermektedirler.

Yukarıda söz edilen kanun maddesinde atanma hakkında sadece usul belirtilmiş Vatan ve Millet için sahada canını ortaya koyarak görev yapan Kahramanların Atanma taleplerinin kurumlarca kabul edilmesi yönünde herhangi bir açıklama olmaması nedeniyle ve atama takdirinin Kurumların inisiyatifine bırakılması sebebiyle KAZANILMIŞ HAKKIMIZ olmasına rağmen ATANAMIYORUZ. Yıllarca bu mağduriyetimiz artarak devam ediyor.

Eski uzman çavuşların mağduriyetlerinin giderilmesi adına uzun süredir meclis çalışmalarını sürdüren ATANAMAYAN UZMANLAR DERNEĞİ (ATAUZDER) Genel başkanı Mustafa GÜNDEŞLİ ve yönetim kurulu üyeleri ,

MHP Bursa Milletvekili Fevzi Zırhlıoğlu

MHP MYK üyesi Turan Şahin

MHP Gümüşhane Milletvekili Musa Küçük

Vekillerimizin nazik davetleriyle

Olumlu ve ılımlı bir görüşmeler gerçekleştirdik.

Vekillerimiz sorunun çözümü konusunda yardımcı olacaklarını, Bunun bir devlet meselesi ve vefa borcu olduğunu bu mağduriyetin giderilmesi için her türlü desteği vereceklerini belirttiler.

Haklı mücadelemizde sesimizi duyan, bizlere değerli vakitlerini ayırıp bizlerden desteğini esirgemeyen

Başta sayın genel başkanımız Devlet Bahçeli olmak üzere Sayın Fevzi Zırhlığlu , Turan Şahin, Musa Küçük Vekillerimize desteklerinden dolayı Eski uzman çavuşlar ve aileleri adına binlerce kez teşekkür ederiz. Minneti bir borç biliriz.”

Haber Merkezi

ATANAMAYAN UZMANLAR DERNEĞİ MECLİS GÖRÜŞMELERİNE DEVAM EDİYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir