Antalya Kültür Sanat’ta Avrupa Filmleri Haftası başlıyor

Sanatsever Vatandaşlara ATSO Başkanı Ali Bahar'dan duyuru... Avrupa Filmleri Haftasının yeni durağı Antalya!

Antalya Kültür Sanat’ta Avrupa Filmleri Haftası başlıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ATSO ev sahipliğinde düzenlenecek olan Avrupa Filmleri Haftası, 22 Eylül’de başlayacak. Filmler, Antalya Kültür Sanat (AKS)’de ücretsiz bir şekilde izleyiciyle buluşacak. Sanat ve kültürleri buluşturmayı istediklerini söyleyen ATSO Başkanı Ali Bahar, “Uluslararası film gösterimleri, kentimizin kültürel zenginliğini artıracak ve sanatseverlerimize farklı kültürlerden gelen filmleri izleme fırsatı verecek” dedi.

AB Türkiye Delegasyonu ve AB üye ülke büyükelçilikleri desteği sayesinde sırasıyla Eskişehir, Trabzon ve İzmir’de gerçekleşmiş olan Avrupa Filmleri Haftası’nın yeni durağı da Antalya olacak. 22- 28 Eylül tarihleri arasında Antalya Kültür Sanat (AKS)’de AB üyesi 16 ülkeden 16 film, sanatseverler ile buluşacak.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, “Herkesi bu güzel etkinliğimize davet ediyorum. AKS’de etkinliklerimizin duyurusunu yaparken çok mutlu oluyorum. Çünkü ATSO olarak şehrimize kültürü ve sanatı getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Kentimizin kültür ve sanatla taçlanması adına AKS’de güzel etkinliklere imza atıyoruz, atmaya da devam edeceğiz” diyerek tüm Antalyalı sanatseverleri davete bulundu.

Gişelerde bulunmayan 16 tane Avrupa filmi, belgeselden dramına, komediden maceraya kadar birebirinden farklı türlerde; Estonya, Polonya, Belçika, Bulgaristan, Fransa, İspanya, İrlanda, Belçika, İsveç, Hollanda, Avusturya, Malta, İtalya Finlandiya, Litvanya ve Almanya yapımı filmler seyirciyle buluşacak. Avrupa sinemasının birbirinden farklı kültürleri ve daha önce görülmemiş hikayeleri konu alan gösterimleri 22 Eylül günü “Eczacı Melchior” ile başlayacak, 28 Eylül tarihinde “En Başarılı Prodüksiyon” ile son bulacak.

Antalya Kültür Sanat’ta Avrupa Filmleri Haftası başlıyor

Yorumlar kapalı.