Almadığımız hizmetin parasını ödüyoruz

Kiraz’da kanalizasyon sorunu halkı isyan ettirdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kiraz Kırköy Mahallesi’nde bazı sokaklarda kanalizasyon bağlantısının olmaması vatandaşları isyan ettirdi.

Kiraz’da kanalizasyon altyapısı her mahallede olmadığı halde atık su kullanım hizmeti verilmemesine rağmen, İZSU gönderdiği su faturalarına “atık su tüketim bedeli” yansıttı. Hem hizmet alamadıkları için hem de alamadıkları hizmetin bedelinin faturaya yansıtılması üzerine vatandaşlar tepki gösterdi. Bu durumdan oldukça rahatsız olduğunu belirten mahalleliler, konunun bir an önce çözülmesini beklediklerini ifade etti.

Kanalizasyon hizmeti olmayan mahallede atık su bedelini ödemek zorunda kaldığını belirten Kirazlı vatandaş Mehmet Can Tv9 İzmir mikrofonlarına şunları söyledi:

Kiraz Kırköy Mahallesinde oturuyorum, biz buraya taşınalı altı yıl oldu ve bizim atık sularımız kanalizasyona değil fosseptik çukuruna gidiyor, bu çukurlar da ara ara doluyor. Biz de çukurlar doldukça vidanjör ile temizletiyoruz. Bizim faturalarımıza yansıtılan atık su bedelinin tahsil edilmemesini talep ediyorum. Çünkü mahallemizde kanalizasyon hattı yok. Biz fosseptik çukurlarının temizliğini kendi cebimizden karşılıyoruz. Atık su bedelleri faturaya yansıtılıyor ve fosseptik çukurlarımızın temizletilmesi konusunda da tekrar ücret ödüyoruz. Biz yetkililerden bu duruma bir çözüm getirmesini istiyoruz.

 

Haber Merkezi

Almadığımız hizmetin parasını ödüyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. Avatar
  30 Ocak 2024, 10:16

  In order to completely clear your doubts, you can find out if your husband is cheating on you in real life in several ways, and assess what specific evidence you have before suspecting the other person is cheating.

  Cevapla
 2. Avatar
  11 Şubat 2024, 16:57

  How to recover deleted mobile text messages? There is no recycle bin for text messages, so how to restore text messages after deleting them?

  Cevapla