AKŞENER DUYURDU: TİRE’NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ATAKAN DURAN

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER, TİRE BELEDİYE BAŞKANI SALİH ATAKAN DURAN›IN ADAYLIĞINI TBMM’DE AÇIKLADI.

2019 Yerel seçimlerinde Tire’den Belediye Başkanı seçilen Salih Atakan Duran’ın merakla beklenen adaylığı Ankara’da açıklandı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde İYİ Parti Grup Toplantısı’nda Meral Akşener, Tire Belediye Başkan adaylarının Salih Atakan Duran olduğunu açıkladı.

İYİ Parti’nin Grup Toplantısında, TBMM Grup Başkanvekili Erhan Usta kürsüde konuşma yaptı. Usta konuşmasının ardından, “Halka hizmet anlayışını dürüst siyaset ile bileştiren, milletimizi İYİ Belediyecilik anlayışıyla tanıştıran, Tire’nin gururu İYİ Parti Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ı İYİ Parti İzmir Tire ilçe belediye başkan adayımız olarak kürsüye davet ediyorum” dedi.

Grup toplantısına katılan milletvekilleri, parti temsilcileri ve üyelerin alkışlarıyla kürsüye gelen Salih Atahan Duran, yaptığı konuşmada «Beni bu makama tekrar layık görerek aday gösteren başta Sayın Genel Başkan Meral Akşener ve tüm partili yol arkadaşlarıma teşekkürlerimi arz ediyorum. Görev süremiz dahilinde mesleki tecrübemizi halkımızın emrine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni dönemde de mesleki tecrübemizin yani sıra geçen 5 yılda edindiğimiz belediyecilik tecrübesiyle Şehr-i muazzam, Taht-ı kadim, yeşil Tire›nin güzel insanlarına en iyi şekilde hizmet edeceğimiz müjdelemek istiyorum» dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili D. Müsavat Dervişoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale ve İl Başkanı Ülkü Doğan’ın Başkan Duran’a eşlik ettiği adaylık tanıtımı sonunda, “Atakan için bir kelam et etmem lazım” diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; O zaman korkmadı, bugün de net bir şekilde tek başımıza girdiğimiz bir seçimde Atakan ben varım dedi. Kendisini şahsen partimiz üzerinden tartıya koydu. Bunu hiç unutmayacağım. İnanıyorum ki Tire’de unutmayacak. Çalmadı, çaldırmadı. Bugüne kadar ne varsa Tire’ye harcayan, Tirelilere harcayan kardeşimin Tireliler’in teveccühüne mazhar olacağına inancım sonsuzdur. Tekrar bu duruşun için sana teşekkür ediyorum” diyerek Atakan Duran’a tebrik etti.

2019 seçimlerinde İYİ Parti’den Tire Belediye Başkanı seçilen Salih Atakan Duran’ın görev süresinde yaptığı hizmetlerle ilgili şu bilgiler aktarıldı:


Cumhuriyet Meydanı Düzenleme Projesiyle Tire’nin çehresini değiştirdi, modern bir balık pazarı kuruldu, gençlik ve eğitim merkezi, 550 bin metrekare asfalt döküldü, yapılan yeni kavşaklarla trafik sorunu çözüldü, belediyenin araç filosu güçlendirildi, halk ekmek projesi, Halk ekmek projesi kapsamında Modern Ekmek fırını açıldı, Tire Gazi Mustafa Kemal Atatürk Stadımızın çatısına kurulan; doğaya ve çevreye duyarlı Güneş enerji Sistemi (GES) projesi, “Yaşlılarımız başımızın tacıdır. Onlara hizmet etmek ve dualarını almak bizim için çok önemli” diyerek başlatılan EVDE SAĞLIK HİZMETİ

Sosyal belediyeciliğin gerektirdiği sorumlulukların bilinciyle, toplumsal dayanışmayı üst düzeye çıkarmayı hedefleyen proje olan “T.C. Tire Belediyesi Sosyal Market”i hizmete açıldı, İzmir Valiliği ve Belediye işbirliği ile bölgenin en önemli Türk – İslam eserlerinden ve 500 yıllık tarihi olan Balım Sultan Türbesi’ni restore edildi, geçici hayvan bakım evi ve rehabilitasyon merkezi modernize edildi

Tire Mezbahası Ve Et Kavurma Tesisi açıldı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile T.C. Tire Belediyesi tarafından “Yöresel Ürünler ve Üretici Pazarı” hizmete açıldı, engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak adına “Engelsiz Kafe Projesi”ni hayata geçirildi, T.C. Tire Belediyesi’nin web sitesini yenilendi, Türkiye’nin ilk ve tek Zeybek, İzmir’in ilk ve tek Kuvayı Milliye Müzesi açıldı, birçok festival ve etkinlik yapıldı.
Salih Atakan Duran kimdir?
1977 yılında İzmir’in Tire ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini; Tire’de Atatürk İlkokulu ve Merkez Menderes Ortaokulu’nda tamamladı. 1994 yılında İzmir Atatürk Lisesi’den Mezun oldu. 1999 yılında Ege Üniversitesinde Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümünü bitirdi.
Askerlik vazifesini Yedek subay olarak Ankara Polatlı ve İzmir Menemen’de tamamladı.
İnşaat sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde şirket ortağı ve yöneticilik görevlerini üstendi.
Ocak 2015’de gerçekleştirilen MHP İlçe kongresini kazanarak, MHP Tire İlçe Başkanı seçildi.
11 Şubat 2018 Yılında İYİ Parti Tire İlçe Kurucu Başkanı oldu.
24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde Millet Vekili adayı oldu.
31 Mart Yerel Seçimlerinde Millet İttifakı’nın İYİ Parti Tire Belediye Başkan adayı oldu. 234 sandıkta 65 bin 977 seçmenden 57 bin 942’sinin oy kullandığı Tire’de 31 Mart’taki Mahalli İdareler Seçimleri’nde, 55 bin 331’i geçerli oyun 25 bin 486 oy alarak belediye başkanlığına seçildi.
05.04.2019 tarihinde mazbatasını alarak resmen göreve başladı.
Salih Atakan DURAN, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Haber Merkezi

AKŞENER DUYURDU: TİRE’NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ATAKAN DURAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. Avatar
  3 Şubat 2024, 09:23

  Haben Sie genug von lästigen Werbeanzeigen zwischen Ihren Lieblingsvideos? Laden Sie dann diesen ad blocker chrome herunter und installieren Sie ihn. Da es sich um die beste Erweiterung handelt, mit der Sie alle Arten von Werbung blockieren und Ihre beliebtesten Filme und Serien mit dem Werbeblocker Chrome ansehen können.

  Cevapla
 2. Avatar
  20 Şubat 2024, 10:18

  Wedding Venues In GT Karnal Road. Book Farmhouses, Banquet Halls, Hotels for Party places at GT Karnal Road Ever thought of enjoying a multi-theme Wedding Function while being at just ono then you must not have visited Farmhouses.

  Cevapla