Agrobay’ın patronu ile CHP İzmir Milletvekili’nin dostluğu iddiası gündemden düşmüyor

Bayburt Grup'a ait olan Agrobay Seracılık'ın önünde işçi eylemleri devam ederken, siyasetçiler bölgeden uzak durmayı tercih ediyor.

AKP ve CHP, aynı şirketi koruyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günlerde Bayburt Grup’a ait olan ve Avrupa’nın en büyük domates serası Agrobay’da sendikalanan işçilerin küçülme bahanesiyle işten çıkarıldığı iddia edilmiş, işçiler sağlıksız koşullarda çalışıldığını, ağır iş yüküne maruz bırakıldıklarını, maaşlarının geç yattığını ve promosyonlarına çöküldüğünü iddia etmişti. Başlayan işçi eylemleri bölgeye sendikaların destek için gelmesiyle çadırlı direnişe dönüşmüştü. Öte yandan siyasetçiler ise bölgeden uzak durmaya devam ediyor.

Agrobay patronu ile CHP’li vekil arasındaki dostluk gündemden düşmüyor

Agrobay Seracılık’ın patronu Arzu Şentürk ile Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Tuncay Özkan arasındaki yakınlık sık sık gündeme geliyor. Olaylar sırasında gündem olan yakınlığı sendikacı Ayşe Büşra Yılmaz, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla bir kez daha hatırlattı. Yaptığı paylaşımda Yılmaz şu ifadeleri kullandı:

Biraz da Tuncay Özkan’ı tanıyalım. Kendisi CHP vekili twitterda hak hukuk vs tweetleri atıyor. Ama Agrobay serada çalışan kadın tarım işçileri işkenceyle gözaltına alınırken ağzını açmıyor. Neden? Çünkü seranın patronu Arzu’nun dostu olur kendisi.

Düğünlerine gitmişti

Özkan’ın daha önce Arzu Şentürk ile İbrahim Salık’ın düğünlerine katıldığı ve seraya ziyarette bulunarak Şentürk ailesine desteklerini sunduğu paylaşımlar da gündeme gelmişti.

Utku Beycan

Agrobay’ın patronu ile CHP İzmir Milletvekili’nin dostluğu iddiası gündemden düşmüyor

Yorumlar kapalı.