Adalet Bakanı: Tek derdimiz vatandaşlarımızın adalete ve yargıya güvenini üst sıralara taşımak

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Konya’da İş Yurtları Hakimevi açılış törenine katıldı. Bakan Tunç, “Tek derdimiz vatandaşlarımızın adalete ve yargıya güvenini daha da üst sıralara taşımak” dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çeşitli programlar için Konya’ya gelen Bakan Tunç, Alaaddin Camii’nde cuma namazını kıldıktan sonra Konya Büyükşehir Belediyesi Taş Binayı ziyaret etti. Bakan Tunç ve beraberindeki heyet daha sonra İş Yurtları Hakimevi açılış törenine katıldı. Açılışta konuşan Bakan Tunç, “El birliğiyle Konya’ya bir hakimevi, sosyal tesis kazandırdık. Bir butik sosyal tesis oldu, bir butik hakimevi oldu. Ama çok fonksiyonlu. Burada gerek hakim ve savcılarımız, gerekse adalet çalışanlarımızın toplantılarını yapabilecekleri güzel bir mekan oldu. Yine dışarıdan gelen hakim ve savcılarımıza, burası Türkiye’nin merkezi her yere aynı uzaklıkta. Dünyanın her yerine Konya’mız aynı uzaklıkta. Dolayısıyla böyle bir merkezde, böyle bir tesisin inşa edilmesi önemli bir eksikliği de tamamlamış olduk” dedi.

Gazze’de insan hakları ihlallerinin yaşandığının altını çizen Bakan Tunç, “Bir an önce gidip delilleri tespit edip Uluslararası Ceza Mahkemesinin önüne koyup o katillerin insanlık önünde hesap vermesini sağlamak bu insanların görevidir. Bunu da göreceğiz. O katiller insanlık önünde hesap verecekler. İnşallah akan kanın durması noktasındaki gayretlerimiz sürecek. İnsani yardımlar devam ediyor” diye konuştu.
Ülkeye çok sayıda adalet sarayının kazandırıldığını kaydeden Bakan Tunç, Yargı Reformu Strateji Belgesi’nin hazırlığını yıl sonuna kadar tamamlayacaklarını söyledi. Tunç, “İnsan Hakları Eylem Planımızın da çalışmaları devam ediyor. Cumhurbaşkanımız, 2024’ün başından itibaren 2024-2028 arası Yargı Reformu Strateji Belgesi ve İnsan Hakları Eylem Planlarını kamuoyuyla paylaştıktan sonra oradaki hedefleri tek tek günü ve zamanı geldiğinde yasamasıyla, yürütmesiyle, yargısıyla hayata geçirmenin gayreti içerisinde olacağız. Tek derdimiz vatandaşlarımızın adalete ve yargıya güvenini daha da üst sıralara taşımak. Bu anlamda da inşallah önümüzdeki çalışmaları süratle gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Adalet Bakanı: Tek derdimiz vatandaşlarımızın adalete ve yargıya güvenini üst sıralara taşımak

Yorumlar kapalı.