Abdüllatif Şener istifa edip söylememiş! Canlı yayında açıkladı…

Abdüllatif Şener, HalkTV'de canlı yayında, CHP'den istifa ettiğini açıkladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Eski Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, HalkTV’de kendisine sorulan “istifa etmeyi düşünüyor musunuz” sorusuna, “Ben zaten istifa ettim” cevabını verdi.

Şener, yönelttiği eleştiriler için “Bir partiden ya da adaydan olmakla ilgisi yoktur” dedi.

Ardından Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda Sinan Oğan’a oy verdiğini, 2. turda protesto oy kullandığını açıklayan Şener, ağızları açık bıraktı.

Abdüllatif Şener kimdir?

1954 Sivas doğumlu olan Abdüllatif Şener, yaşadığı ilde İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1977 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü’nde lisans eğitimini aldı.

Bolu Sevk ve İdarecilik Yüksek Okulu’nda araştırma görevliliği, Gazi Üniversitesi Maliyet Teorisi’nde doktora yaparak akademik kariyerine devam etti.

Gazi Üniversitesi Bolu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde dekan yardımcılığı, Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nde öğretim üyeliği yaptı.

AKP’nin kurucu kadrosunda yer aldı, 2002 seçimlerinde bu partiden Sivas milletvekili seçildi. 2002-2007 yılları arasında önce Abdullah Gül, ardından Recep Tayyip Erdoğan hükümetlerinde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı oldu. 2007’de AKP’den istifa etti, 2009’da Türkiye Partisi’ni kurdu. 2011 seçimlerinde Sivas’tan bu sefer bağımsız milletvekili adayı oldu fakat seçilemedi.

Kurduğu Türkiye Partisi 2012’de kapandı, 2018’de CHP’den Konya Milletvekili seçildi.

Haber merkezi

Abdüllatif Şener istifa edip söylememiş! Canlı yayında açıkladı…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir