9 Eylül’de Atatürk Anıtı’na yazılı saldırı; “boş yapma Atatürk”

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde bulunan Atatürk Anıtı'na kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı düzenlendi. Anıta sprey boyayla yazılan yazılarda, Atatürk'e hakaret ve küfür edildi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son Kale İzmir’in haberine göre 9 Eylül gecesi, İzmir’in kurtuluşunun 101. yıldönümünde İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde bulunan Atatürk anıtına kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı düzenlendi. Saat 01.45 civarında anıtın üzerine sprey boya ile yazılan yazılarda Atatürk’e hakaret ve küfür yağdırıldığı görüldü. Atatürk’ün sözünün ve imzasının bulunduğu kabartmalar ise boyandı.

Güvenlik kameraları inceleniyor

Bölge halkının ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, durum hakkında soruşturma başlattı. Kemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından toplanan civarda bulunan güvenlik kameralarının görüntüleri incelemeye alındı. Soruşturma devam ederken, CHP’li Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, saldırıdan yaklaşık bir saat sonra anıttaki yazıların temizlenmesi talimatını verdi. Belediye ekipleri, anıtın duvarına yazılan hakaret içerikli yazıyı boyayla kapatırken heykelin üzerindeki yazılar temizlendi.

Başkan Karakayalı’dan açıklamalar

Yaptığı açıklamada Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, saldırıyı “İzmir’in düşman işgalinden kurtuluş gününde, adını kurtarıcısından alan ilçemizde böylesi bir olayın yaşanması hepimizi derinden üzmüştür. Fiili işleyenleri ve arkasındaki karanlık güçleri lanetliyorum. Emniyet güçlerimiz şüphelilerin yakalanması için gerekli çalışmayı başlattı. Kemalpaşa’nın aydınlık insanları bu kokuşmuş karanlık zihniyete geçit vermez” sözleri ile kınadı.

Haber merkezi

9 Eylül’de Atatürk Anıtı’na yazılı saldırı; “boş yapma Atatürk”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir