75 gündür kayıp olan ünlü ekonomist Manisa’nın dağ köyünde olabilir

Balıkesir'in gönen ilçesindeki evine ailesiyle tatil gelen Dünya Bankasından emekli ekonomist Korhan Berzeg hala bulunamadı

75 gündür kayıp olan ünlü ekonomist Manisa'nın dağ köyünde olabilir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’deki Dünya Bankası’nda bir dönem ‘Asya Direktörü’ olarak görev yürütüp ve emekli olduktan sonra, İstanbul Büyükada’ya yerleşen Korhan Berzeg, mayıs ayında İngiliz uyruklu eşi Angela Berzeg ile memleketi Balıkesir’in Gönen ilçesinin Armutlu kırsalındaki evine geldi. 17 Haziran’da, eşi kahvaltı hazırlarken, telefonunu bırakıp köpeği ‘Tina’ ile yürüyüşe çıkan Korhan Berzeg, o günden beri kayıp. İhbar üzerine bölgede, Bursa Jandarma Arama-Kurtarma (JAK), Ankara Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK), Balıkesir Jandarma Komando, Jandarma Asayiş, Jandarma Olay Yeri İnceleme (OYİ), Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) ile Balıkesir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Özel Harekat ve Çevik Kuvvet ekipleri, AFAD, UMKE, AKUT, GÖNDAK ve SAR ekipleri ile iz takip ve kadavra köpekleriyle arama başlatıldı.

Dron ve gece görüşlü İHA’ların da kullanıldığı aramalarda, bu zamana kadar 250 kilometrekare alan havadan ve karadan tarandı; kırsalda ve Gönen ilçe merkezindeki 30 mahallede arama yapıldı. Armutlu Mahallesi ve çevresindeki geniş bir alanda savcılık izniyle arama yapıldı. Armutlu Mahallesi yakınından geçip, Erdek ilçesine dökülen Gönen Çayı’nın yaklaşık 80 kilometrelik kıyıları de kontrol edip, bilinen kuyular ve mağaralarda da arama yapan ekipler, Berzeg’in evinin önünden 3’üncü kez başlattıkları aramalardan bir sonuç çıkmadı.

Diğer yandan Samsun’da yaşayan ve metafizikle uğraştığını söyleyen bir kişinin, Berzeg’in, Armutlu Mahallesi’ndeki evinin yakınlarındaki bölgede olabileceği yada Manisa Soma’da bir dağ köyünde olabileceği ihbarı da araştırıldı. Söylenen bölgeye giden ekipler, burada da hiçbir ize rastlamadı.
Savcılık, şüpheli olarak 20 kişinin ifadesini aldı. Berzeg’in kaybolduğu gün, bölgeden geçen 40 aracın sürücüleri de sorgulandı. Berzeg’in takibe alınan banka hesaplarında da kaybolduğu günden bu yana herhangi bir hareketlilik belirlenmedi. Ailesinin, 4 Ağustos’ta, yerini bildiren kişiye 1 milyon liralık ödül vadettiği Berzeg’i arama çalışmaları, 30 kişilik özel ekip tarafından sürdürülüyor.

HABER MERKEZİ

75 gündür kayıp olan ünlü ekonomist Manisa’nın dağ köyünde olabilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. Avatar
 2. Avatar
  30 Ağustos 2023, 15:41

  :(

  Cevapla
 3. Avatar
  Cevapla