42. ULUSLARARASI EFES SELÇUK DEVE GÜREŞLERİ FESTİVALİ YAPILDI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seyirci sayısıyla geçen yıllarda Guinness Rekorlar Kitabı’na giren, dünyanın önde gelen festivalleri arasında yer alan Türkiye’nin tek uluslararası deve güreşi festivali olma özelliği taşıyan Efes Selçuk Deve Güreşleri Festivali, Selçuk Efes Kültür ve Turizm Vakfı organizasyonuyla Efes Selçuk Belediyesi’nin katkılarıyla 42. kez düzenlendi.

Güreşler başlamadan önce saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve dualar edildi.

Pamucak Arena’da gerçekleştirilen etkinlikte, Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinden getirilen yaklaşık 160 deve mücadele etti. Düzenlenen güreşlere kadın deveci Hanımağa Özgül Varhan da katıldı. Develer Artemis Ödülü için arenaya çıktı.

Çok sayıda deve güreşi meraklısı, soğuk hava ve yağmura rağmen sahayı çevreleyen yamaçları erken saatlerden itibaren doldurdu. Sahipleri develerini alanda dolaştırdı ve güreşe hazırladı, ardından yapılan eşleşmeler sonrasında develer arenada güreşti.

Güreşler büyük ilgi gördü ve güreşseverleri heyecanlandırdı. Bir yandan güreşleri seyreden izleyiciler, alanda piknik yaptı.

Selçuk Deve Güreşleri’ne Ödemiş’in gururu olan iki devemiz Antika Yapı Gayrimenkul’un “Ödemiş Efesi” ve  “Kaan Efe” güreşlere katıldı ancak hava şartlarından dolayı güreşemediler.

Haber Merkezi

42. ULUSLARARASI EFES SELÇUK DEVE GÜREŞLERİ FESTİVALİ YAPILDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir