41 yıl sonra buluştular

41 yıl sonra buluştular
Bu haber 05 Ağustos 2022 - 11:42 'de eklendi

41 yıl sonra buluştular

Ödemiş Lisesi 1981 mezunları 41 yıl sonra, 3 Ağustos 2022 tarihinde Ödemiş’te bir araya geldi.

81 mezunları ilk olarak gündüz saatlerinde Havuzlu Park’ta buluştu. Daha sonra dönemlerinin müdür yardımcısı Feridun Sönmez ve matematik öğretmenleri İsmail Maral’ın da katılımıyla mezun oldukları okulu ziyaret edip 41 yıl öncesi anılarını tazeledi.

Sonrasında yine dönemlerinin uğrak yerlerinden olan Doruk Park’ta buluşan 50 kişilik grup, geceye Ödemiş Belediyesi Ahrandı Restoran’da akşam yemeğinde devam etti.

Duygusal anların yaşandığı buluşmada, 1981 mezunları, daha sıklıkla toplanma dileklerini dile getirdi.

Gecede,  konuşma yapan 81 mezunlarından Nermin Gülaydın, “ Bizler, bu topraklarda doğup büyüyen çocuklardık. Günümüz çocuklarının bilmediği saf ve masum çocukluğu yaşayan, bugün insanların büyük bir kısmının özlem duyduğu samimi, çıkarsız insan ilişkilerinin hayatımızın temelini oluşturduğunu bilmeden, ailelerimiz tarafından bugünkü çocuklar gibi şımartılıp onların yaşamlarının merkezinde olmadan sağ duyuyla terbiye edilmiş, büyüklerine ve küçüklerine nasıl davranması gerektiğini hayatın doğal akışı içinde doğal yollardan öğrenmiş, “empati” sözcüğü henüz popüler olmamışken hoşgörülü olmayı bilen çocuklardık.

Bizler, Atatürk ve yurt sevgisini özümsemiş, günümüzde ilkokullarda “Değerler Eğitimi” başlığı altında ders olarak okutulan manevi değerlerimizi kişiliğimizle, yoğurarak yaşamımıza geçirmiş çocuklardık. Bizler, ilkokul eğitimimizden lise mezuniyetimize kadar birbirinden değerli öğretmenlerimizden paha biçilemeyecek bir eğitim alıp, bunu insan olmakla birleştirmeyi başarmış bir nesiliz. Her geçen gün gerek ailemizde gerek okulda aldığımız eğitimlerin ne kadar kıymetli olduğunu anlıyoruz. Ne mutlu bize. Hiç şüphem yok ki bizler bu değerlerin son temsilcileriyiz çünkü yaşam artık başka değerler üzerinden ilerliyor. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyoruz.

1981 yılından itibaren her birimiz farklı yollarda ilerledik. Meslek edinme çabalarımız, iş ve aile yaşamlarımız derken yıllar su gibi akıp gitti. Bir baktık ki 60 yaşına “merhaba” demek üzereyiz, hemen “gençler yapar da biz yapamaz mıyız” diyerek teknolojinin nimetlerinden yararlanmayı bilerek birbirimizi bulduk. Bizler, yaşamın değişen olumlu koşullarına da uyak uydurmayı bilen deneyimli gençleriz.

Bu akşam, kaldığımız yerden, tam 41 yıl öncesinden devam etmek üzere buradayız.41 kere maşallah, nazar değmesin. Bugüne kadar ki sürede aramızdan ayrılan tüm arkadaşlarımızı ve öğretmenlerimizi saygıyla anıyor ve rahmet diliyoruz. Sohbetimiz keyifli, anılarımız eşsiz, dostluğumuz baki olsun. İyi ki varsınız ve iyi ki şu an tam da buradasınız. Giderek çoğalmak dileğiyle hepinizi sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Samime SARAYKÖY