28 YILLIK ZAFER MAHALLESİ MUHTARI MEHMET KARACEVİZ İSTİFA ETTİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

28 yıldır Zafer Mahallesi Muhtarlığı yapan Mehmet Karaceviz Ödemiş Muhtarlar Derneğinde gerçekleştirdiği basın açıklaması ile istifa ettiğini açıkladı. Gelecek dönem için muhtar adayı olan Karaceviz, adaylıktan da çekildiğini söyledi.

Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran Mehmet Karaceviz’in istifası ile ilgili şunları söyledi: Biz muhtarlar olarak devletin ve vatandaşların arasında olan ilk köprüyüz. Konu ne olursa olsun vatandaşın ilk müracaatı muhtarlardır. Burada toplanmamızın asıl sebebi 2022 tarihinde yaşamış olduğumuz depremden sonra okulların ve kamu binalarının tekrar gözden geçirilip yeniden yapılandırma ve güçlendirmelerin yapılması sonrası yaşanan bazı sorunlardır. Bu sebeple Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Zafer Mahallesi’nde ki seçmenlere başka mahallelerde oy kullandırdılar. Vatandaşımız Zafer Mahallesi Muhtarı olan Mehmet Karaceviz’e büyük tepki gösterdi. Önümüzde ki yerel seçimler doğrultusunda muhtarımızın İlçe Seçim Kurulu ile görüşmesi neticesinde aynı şekilde devam edeceği söylenmesi üzerine Muhtarımız Mehmet Karaceviz’in istifa talebi oldu. Ben kendisini ikna etmeye çalıştım hanımı ile de konuştum ama konuyu çözemedim. Sözü kendisine bırakıyorum.

 

28 yıllık Zafer Mahallesi Muhtarı Karaceviz düzenlediği basın açıklamasında şunları söyledi:

1996 yılından beri muhtarlık yaptığım Zafer Mahallesi’nde iyi kötü günlerim oldu. Geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde mahallemi beşe böldüler. İlçe Seçim Kurulu, Kaymakam, İlçe Başkanı hepsi ile görüştüm sorunu düzeltemedim. Gerçekleşecek olan yerel seçimlerde de yine aynı şekilde mahallemi beşe bölmüşler. Ben yine düzeltemedim. Bu sabah herkesin yine aynı yerde oy kullanacağını öğrendim. Ben görevimi yerine getiremediğim için vatandaşımı mahallemi toparlayamadığım için görevimden istifa etmek istiyorum. 1370 sokaktaki bir vatandaşım engelli de olabilir, yaşlı da olabilir, arabası da olmayabilir bugün Endüstri Meslek Lisesi’ne oy kullanmaya gelemez. Bugün orta sokakta oturabilen vatandaşlarımız Hatipoğlu Mustafa Erdem Ortaokulu’na oy kullanmaya gidemez. Benim mahallemde yeni yaptırdığımız okul boş iki tane düğün salonumuz boş ve spor gençlik merkezimiz boş ve buralarda oy kullanılabilir yeterlilik vardır. Ama benim vatandaşıma bu kadar eziyet etmenin hiç kimsenin hakkı yoktur. Görevimden istifa ediyorum ve başkanıma istifa kağıdımı veriyorum. Muhtar Adayı da değilim bütün muhtarlara ve muhtar adayı arkadaşlara başarılar diliyorum. Ben 28 yıl muhtarlık yaptım vatandaşıma hizmet ettim. Hiçbir maddi amaç taşımadım. Muhtarlar halkın içinde ki kişidir, karşılıksız sevgidir. Para amaçlı ya da çıkar amaçlı değildir.

Haber Merkezi

28 YILLIK ZAFER MAHALLESİ MUHTARI MEHMET KARACEVİZ İSTİFA ETTİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir