2 kıta 2 ülkede yüzme yarışı

7 kilometre uzunluğundaki Uluslararası açık deniz yüzme yarışı Megisti Kaş Swim Race, Yunanistan’ın Megisti/Meis Adası ile Antalya’nın Kaş ilçesi arasında 25 Haziran tarihinde 17. kez gerçekleşecek.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali, 1999 yılından beri Kaş bölgesinin güzelliklerini tanıtmak için gerçekleştiriliyor. Megisti Kaş Swim Race ise ilk kez 2005 yılında Denizcilik ve Kabotaj Bayramına denk gelen 1 Temmuz’da, Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali’nin kapanış etkinliği olarak düzenlenmeye başlandı.

Her sene büyük bir ilgi gören ve heyecanla beklenen yarışın kontenjanı, bu sene de yoğun talep görerek 1 hafta içinde tükendi. Yarışa Türkiye, Yunanistan, ABD, İngiltere ve Avustralya başta olmak üzere Afganistan, Bosna – Hersek, Fransa, Gürcistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İtalya, Japonya, Makedonya ve Rusya ile birlikte toplam 16 ülkeden 193 yüzücü katılacak.

Yarışmaya katılan yüzücüler, sabah saatlerinde Kaş’tan Yunanistan’ın Türkiye’ye en yakın kara parçası olan Megisti/Meis Adası’na feribotla geçecek. Megisti/Meis Adası’ndan Kaş’a doğru kulaç atmaya başlayacak, yüzücüler saat 09.00’da start alacak. Start ile denize atlayan sporcular, Megisti/Meis Adası’ndan Kaş’a kadar 7 kilometrelik parkurda yarışı tamamlayacak. Parkuru tamamlayan sporcular, aynı gün içinde 14.00’da Kaş Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşecek ödül töreniyle başarılarını taçlandıracak.

Haber Merkezi

 

2 kıta 2 ülkede yüzme yarışı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir