09.05’te Ödemiş’te zaman durdu

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım’da tüm yurtta olduğu gibi Ödemiş’te de anma programları yapıldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlk program sabah saat 09.00’da hükümet meydanında gerçekleşti. Yapılan tören Atatürk büstüne çelenk koyarak başladı. Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy ile Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş Atatürk büstüne çelenk bıraktılar. Ardından saatler 09.05’i gösterdiğinde Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimize saygı için iki dakikalık saygı duruşu yapıldı ve Ödemiş Belediyesi bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okundu. Önce göndere çekilen Türk Bayrağı devamında yarıya indirildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından tören sona erdi. Yapılan törene çok sayıda Ödemişli vatandaş, siyasi parti temsilcileri, gaziler ve öğrenciler katıldı.

Hükümet meydanında yapılan çelenk sunma ve anma töreninden sonra programın ikinci bölümü için Belediye Kültür Merkezine geçildi. Saat 10.00’da başlayan program Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi sorumluluğunda gerçekleşti. Programda öğrencilerden oluşan koro tarafından şiirler ve marşlar okundu.

Haber Merkezi

 

09.05’te Ödemiş’te zaman durdu

Yorumlar kapalı.