Advert
Advert
İzmir Büyükşehir Belediyesi 209 personel işe alacak
Adem Örengül / Ekonomi Analizi

İzmir Büyükşehir Belediyesi 209 personel işe alacak

Bu içerik 557 kez okundu.
Advert


Sevgili okurlarım, gündem o kadar yoğun ki hangi konuyu ele alacağımı gündem belirliyor. Tabi ki benimde size faydalı olabilecek konular önceliğim. Bugün size İzmirlilerin Gayri Safi Milli Hasıla'ya (GSMH) katkısından özetle bahsedip sonrada İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Belediye İktisadi Teşekkülleri aracığıyla (BİT) İŞKUR'a verdiği ilanın detaylarını kaleme alacağım. İşe alımlarda KPSS aranmayacak. Daha daydalı olacağını düşünüyorum.

İzmirlilerin devlete katkısı ve aldığı;

İzmirlilerin Gayri Safi Milli Hasıla'ya katkısı, 2015 verilerine göre tam %17, Hazine'den aldığı pay ise %5'tir. Hem bir de bu % 5'lik tutar, Hazine tarafından 3-5 yıl sonra ödeniyor. Bu fark nereden oluşuyor? Cevap; nüfus kaymalarından oluşuyor. Nasıl mı? Başka illerden gelip yerleşenler, nüfus kaydını getirmiyor. Sanki kendi ilinde yaşıyormuş gibi hazine yardımı o ile gidiyor. Yerleşim yerine göre sayım sistemi getirildi. Bu bile çözüm olmadı. Size bu haksızlığın sebeplerini yazacaktım.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, KPSS'siz 209 personel alımı yapacak;

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesindeki Belediye İktisadi Teşekkülleri'ne (BİT) KPSS şartı olmadan personel ve memur alımı yapılıyor. En az ilkokul mezunları arasından yapılan personel alımında şartlar ve kadrolar, İŞKUR'da 26 Şubat 2020 tarihinde yayımlandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesine KPSS'siz personel alımı;

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bir dizi ilan yayımlandı. Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden yayımlanan duyurularda en az ilkokul mezunu adaylar arasından çok sayıda kadroya personel alınacağına yer verildi. 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI;

İlana başvuru yapacaklarda aranan genel şartlar şu şekilde:

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2- Kamu haklarını kullanmaktan mahrum olmamak.

3- TCK'nın 53'üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

4- Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş , yedek sınıfa geçirmiş,

5- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı veya engeli bulunmamak.

ALIM YAPILACAK KADROLAR VE KADROYA GÖRE ALIM SAYISI;

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Belediye İktisadi Teşekkülleri (BİT) tarafından yayımlanan duyurulara baktığımızda personel alımı kadrolarına şu şekilde;

35 özel güvenlik görevlisi, 1 tesisat teknolojisi teknisyeni, 1 yardımcı öğretmen, 23 vasıfsız işçi,
1 tır muavini, 15 temizlik personeli, 8 şoför, 1 süpürge işçisi, 1 sosyal hizmet uzmanı, 1 sıhhi tesisatçı, 1 sekreter, 9 sayaç okuma personeli, 2 psikolog, 2 personel sorumlusu, 2 iş makinesi operatörü, 1 istatistikçi, 2 inşaat ustası, 1 inşaat teknikeri, 2 inşaat işçisi, 1 İngilizce öğretmeni, 2 imam, 1 hemşire,

 

7 hayvan bakıcısı, 1 elektrik teknolojisi teknikeri, 1 elektrik teknikeri, 1 diyetisyen, 2 danışma personeli, 2 dağıtım personeli, 35 büro personeli, 2 bariyer görevlisi, 3 bahçe bakım elemanı, 1 aşçı, 1 ambar personeli, 2 tanıtım elemanı, 2 anketör, 1 otopark görevlisi, 1 şehir plancısı, 1 jeoloji mühendisi, 1 maden mühendisi, 1 ziraat mühendisi, 1 fizikçi, 2 paramedik (ilk ve acil yardım teknikeri),

 

1 elektrik elektronik teknolojisi teknisyeni, 6 motorlu araçlar teknolojisi / otomotiv teknolojisi teknisyeni, 2 metal işleri teknisyeni, 5 oto bakım onarımcısı, 2 otomotiv boya ustası, 2 çelik kaynakçısı, 5 otomotiv elektrikçisi, 3 otomotiv elektromekanikeri, 2 uzman olmak üzere toplam 209 personel alımı yapılacaktır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapacak Belediye İktisadi Teşekkülleri (BİT) şu şekilde:

- İzmir İzenerji İnsan Kay. Bak. On.Güv. Hizm.İlaç. San. Tic. A.Ş. müracaatlar 02.03.2020 tarihine kadar.

- İzmir İzenerji İnsan Kay. Bak. On.Güv. Hizm.İlaç. San. Tic. A.Ş. müracaatlar 04.03.2020 tarihine kadar.

- İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi, müracaatlar 29.02.2020 tarihine kadar.

- İzmir İzelman Genel Otopark Özel Eğitim İtfaiye Sağ.Hizm (Son müracaat tarihi konulmamış)

- İzmir İzelman Gen. Hiz. Tic. A.Ş. (Son müracaat tarihi konulmamış)

Değerli okurlarım, bugünlük benden bu kadar. Umarım size katkı sunabilmişimdir. Bence bir müracaat edin. Bir ekmek kapısı açılır. Ne dersiniz?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber