Advert
Advert
Gazetemizin 21. yaş günü ve Tv9 İzmir’in açılışı
AYRINTI / Mehmet ŞAHAN

Gazetemizin 21. yaş günü ve Tv9 İzmir’in açılışı

Bu içerik 289 kez okundu.
Advert

15 Şubat 2019 cuma akşamı muhteşem bir organizasyonla gazetemiz Küçükmenderes’in 21. yaş günü kutlamasıyla birlikte Tv9 İzmir’in açılış töreni büyük bir kalabalık önünde gerçekleşti.

Tv9 İzmir’in açılışını ve Küçükmenderes Gazetesinin 21. Yaş gününü en içten duygularımla kutluyorum. Her iki yayın kuruluşumuza yayın hayatında başarılıuzun bir ömür ve Ödemiş ve yöremiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Bu güzel geceyi bizlere yaşatan gazetemiz ve Tv9 İzmir’in sahipleri başta İsmail Atahan Keçeci olmak üzere emeği geçen herkese buradan teşekkür ederim. Nice nice yaş günlerinde birlikte olmayı diliyorum.

Çoğunuzun bildiği gibi gazetemiz Küçükmenderes'in kurulduğu günden bu güne bu köşede gördüğümü çarpıtmadan yazmaya özen gösteriyorum. Ömrüm oldukça ve gazetemiz Atatürkçü ve çağdaş düşüncede yayınını sürdürdüğü sürece yazmaya gayret edeceğim.

Bir gazete çevresinin gözü, kulağı ve dilidir anlayışından yola çıkarak çevremde gördüğüm kendime göre doğru ve yanlış olayları dile getiriyor bunları sizlerle bu köşede paylaşıyorum.

Bunları yazarken amacım birilerine yaranmak ya da birilerini karalamak değildir. Hiçbir yerden bir beklentim de yoktur. Ödemiş’in yaşanabilir bir kent, Ödemişli’nin mutlu olması dileğimdir. Öncelikle ben bir öğretmenim. 31 yıllık görev süremde hiçbir öğrencimi babasının görüşünden dolayı ayrım yapmadım. Öğrencilerimi hep başarılarıyla değerlendirdim. Burada yazarken de öğretmenlikten kalan alışkanlığımla kimseyi görüşünden dolayı ayırmadım. Kendim senaryo yazarak kimseye iftira atmadım.Gerçekler neyse onu yazmaya gayret ettim. İnancıma göre gazeteci özgür düşüncesiyle gerçeklere ayna tutarak topluma yansıtmalıdır. Gerçekler bazen acıdır. Adam yapıyor, yaptığından utanmıyor, burada yazıldığı zaman kızıyor.

Herkesin görüşü kendine aittir. Çıkar uğruna görüşümü değiştiremem, değiştirenleri de sevmem. Babası bir türlü düşünür, evladı başka türlü düşünebilir. Ne evlat babasının görüşünden ne de baba evladının görüşünden dolayı yargılanmamalıdır. Ödemiş hepimizindir. Kişinin görüşü ne olursa olsun Ödemiş’te yaşayan herkesle yasalar karşısında eşit haklara sahiptir. İktidardaki partiye mensup insanlar diğer partilere mensup insanlardan daha fazla hak sahibi değildir. Gücü elinde tutanlar adaletli olmalı, kimseyi bu hakkından mahrum etme gayreti içinde olmamalıdır.

Bir esnaf düşünün; dükkanına gelen müşterisinin hangi görüşten olduğunu düşünerek mi hareket eder? Kendi görüşünden olanlara ucuz, karşı görüşten olanlara pahalı mı satar? Bir esnaf müşteriler arasında ayrım yaparsa onun ticari hayatı başarılı olamaz. Kısa sürede iflas bayrağını çeker. İnsanlar arasında ayrım yapan partilerin de siyasi ömrü kısa olur.

Ödemiş’i ve Türkiye’yi yönetenler de esnaf gibi düşünmelidir. İnsanları görüşlerinden dolayı hak kaybına uğratmamalıdır. Adaletsizlik yaparken utanmayanlar bunun dile getirildiği zaman da kızmamalıdır.

Sevgi, saygı ve mutluluklar.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmir'deki tüm muhtarlara ücretsiz ulaşım müjdesi
İzmir'deki tüm muhtarlara ücretsiz ulaşım müjdesi
İYİ Parti Ödemiş'ten fidan üreticilerine ziyaret
İYİ Parti Ödemiş'ten fidan üreticilerine ziyaret