Advert
Advert
Advert
Her şey hayal etmekle başladı...TV9İzmir!
Kuzeyli / Nehir SAYAL

Her şey hayal etmekle başladı...TV9İzmir!

Bu içerik 187 kez okundu.
Advert

Sevgili dostum, bana bu projeyi ilk anlattığında, gözlerindeki inanç ve heyecanı görmemek mümkün değildi.

*evet dedi, gazetemiz var ama bu bölgenin sesini duyuracak bir de tv ye ihtiyaç var mutlaka.. Bölgenin sesini aracısız gerekli yerlere iletmek ve sonuna kadar bölge insanının yanında durabilen, yanlı değil hakla ve havza halkıyla gelişen bir tv ye ihtiyaç var dediğinde,

**ben buraları tanımıyorum kardeşim, sen Ödemişli bir girişimcisin ve geçmişte ticari hayatin en güzelini ve en sıkıntılı anlarını da yaşamış biri olarak, sen neye inanıyor ve kalkışıyorsan yanındayım dedim...

Ama elbette bu konuşmanın öncesi vardı...

Ödemiş e ilk geldiğim dönemlerde, bir reklam çalışması sebebiyle birbirimizle tanışma şansı bulmuştuk. Hatta işindeki titizliği ve hakimiyeti yeni tanıdığım bu şehrin insanları için çok güzel düşünceler hayal ettirmişti beynimde. 

Ben, Üniversite sonrası uzun süre Ankara ve İstanbul da  büyük firmalarda yöneticilik yapmış ve daha sonra da kendine ait iş yerlerinde dönem dönem başarılara imza atmış biri olarak şunu iyi bilirim ki; inanç ve kararlılık adım atmaya en öncelikli yardımcı unsurlardır. Sabır ve çalışmak da hatta vazgeçmeden, yılmadan çalışmak da temel taşın olmazsa olmazlarındandır.

Ve bazen bazı reklâm işleri sebebiyle tanıştığım bu insanla zaman zaman görüşme ve bilgi alışverişinde bulunma anlarımız da olmuştu. Derken köşe yazarlığım başladı yıl önce, bu sayede bölge insanını yakından tanıma fırsatı bulmuştum. Onlara elimden geldiğince sağlık anlamında yardımcı olmak dualarını almak hem de zaman zaman yakın temasda bulunmak Ödemişi sevmemde en büyük etken olmuştu.

Ve hatta buraya yatırım yapmamda en büyük sebep olan dostumla da yol almaya başlamak bu yüzdendir ki beni ziyadesiyle mutlu etmiştir.

Birlikte yol almaktan gurur duyduğum ve yirmi küsür yıldır memleketine hizmet eden dostumun hayaline ortak olmak ve onun baktığı pencereden bakmanın bireysel değil, yöresel ve hatta ulusaldan sonra da dünyaya koşmanın başlangıcı olduğunu anlamam hiç zor olmadı. Ve yıllarca her şeyde insan faktörünün en mühim değer olduğunu bilen ben, gözüm kapalı açık şaşırmış ya da hayretler içinde yani her şekliyle yürekten Tv9İzmir televizyonu için “Biz” olmaya karar verdim.

Küçük hikayemizi anlattıktan sonra, havzanın tek haber kanalı olan Tv9İzmir televizyonu, bir kaç kişinin değil, bizimle birlikte başta Ödemiş olmak üzere bütün Küçükmenderes havzasının gelişmesi ve değişmesi adına altına imzasını atan tüm halkın kendi televizyonudur.

En büyük yükü omuzlayan sevgili dostumun memleketi için yaptığı ve her geçen gün sorumluluğu artan ve de arttıkça da aynı incelik ve titizlikle duyurulmasına gayret eden Ismail Atahan Keçecinin yanında bizlerin yaptığı, bu mücadelede sadece küçük bir destektir. Ve fakat inanarak ve de çalışarak.

Işte bu bölgeye ait televizyonumuzun yöre halkına hizmet etmesinde emeği geçen; kurucusundan, ortaklarına, rejisinden, haber bültenini hazırlayan arkadaşlarıma kadar. Özel programların kahrını çeken kameramanlarından kamera önüne geçen programcılarına kadar, gazetede haberlerinde görüntülü haber üretmeye çalışıp yan kuruluşuna destek veren muhabirlerinden  yayın sorumlusuna, yazı işleri yöneticisinden dizgicisine, reklamcısından muhasebecisine kadar ve en çok da çalışanların eşlerinin anlayışlı oluşlarına kadar tüm emekçilerin dirhem dirhem ördüğü Tv9Izmir televizyonumuzun kuruluşunun ve de Küçükmenderes Gazetemizin 21. Yılının kutlanması hasebiyle bu haftalık köşemi “bizim dünyamıza” ayırmak istedim.

Umarım okurken sıkılmamışsınızdır . Türkiye’nin geçtiği son yıllardaki kötü sürece rağmen, kazanmak ve kazandırmak adına yola çıkan kendi televizyonumuza sahip çıkmanızı yürekten diliyorum. Her birinizin ama manen ama madden desteğini esirgemeyeceğinizden eminim...

Biz bir olmak ve yöre halkının sesine sağır olanlara duyurulur olmaya geldik.

15 Şubat 2019 günü Küçükmenderes ve Tv9İzmir Televizyonumuzun Kutlaması için birlikte olalım inşallah... Sayı sınırlamamız olduğu için davetsiz konuklarımızı alamayacağımızı belirtmek isterim. Şimdiden bizimle iletişime geçip bu güzel yemekli ve eğlenceli gecede sizleri de aramızda görmek isteriz...

Unutmayınız, her esnaf bir diğeri için ayakta kalmak zorundadır. Dişliden biri kırılsa, hiç fark etmeden diğerlerinin de etkilendiğini görmek çok da zaman almaz. Işte bu yüzden birbirimize destek önce beldemizin, sonra bölgemizin sonra da Ülkemizin ilk adımı olacaktır.

Bu haftalık da bizden haberlerle hoşçakal demek istedim.

Sevgiler

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cep Sineması Eylül’de açılacak
Cep Sineması Eylül’de açılacak
Bir ayda on yangın
Bir ayda on yangın