Advert
Advert
Advert
Sosyal medyanın gücü
Serkan ATEŞOL

Sosyal medyanın gücü

Bu içerik 506 kez okundu.
Advert

Herkese selam. Bu aralar sosyal medyanın gücünü bir kere daha görmüş olduk. İyi sebepler için kullanıldığında çok iyi sonuçlar verirken kötü amaçlar için kullanıldığında da ne kadar tehlikeli olabileceğini görüyoruz. İnsanların bazıları uzak dururken bazıları da hayatlarını orada geçiriyorlar. Bu sosyal medya, kime göre iyi kime göre kötü bilinmezken bizde görünüm, her zaman kötü kısımlarını ön plana çıkarmak oluyor. İnsan, bu mecralardan normalde görüşemediği veya ulaşamayacağı kişilere ulaşabiliyor ve iletişim kurabiliyor. Bu çok güzelken diğer taraftan kötü niyetli insanlar diyemeyeceğim -insan demek bile yanlış- mahlukatlar, insanları kandırıp çok kötü sonuçlara sebep olabiliyorlar. Bugün kötü taraflarına çok girmeyeceğim. Ben, daha çok iyi tarafından bahsetmek istiyorum. Örneğin; tanıdığım bazı esnaf arkadaşlarım, bu mecra üzerinden firmasının tanıtımı yaparak daha fazla kitleye ulaşabiliyor ya da profesyonel yardım alan arkadaşlarım var, bunlar istedikleri bölgeye hatta köye kasabaya özel tanıtımlar yaparak firmasının tanıtımını yapıyorlar. Artık broşür dağıtmakla olmuyor. Ayrıca 2000 tane broşür yaptırıp dağıtma maliyetine karşılık aynı maliyetle ve daha özel reklamlar ile istediğiniz kitleye ulaşmanız daha kolay. Şimdi eminim matbaacı arkadaşlar bana sövüyorlardır ama yapacak bir şey yok. Devir, bunun devri. Matbaacı arkadaşlar da daha kurumsal çalışmalarla aynı şekilde kendi isimlerini duyurarak kitlelerini ve bölgelerini genişletebilirler.

Sosyal medya bu kadar güçlü olmasa siyasiler, söylenen bir kelimenin ertesi gün başlarına sorun açacağından endişelenerek haber kanallarında savunma yapmazlardı. Haberlerde görüyorsunuz, belki aylarını alacak bir çalışma ile insanlara duyurmak isterken 3-4 günde devasa kitleler toplanabiliyor. Sonuçta sosyal medya hayatımızda ve bundan kaçarak ya da görmezden gelerek zaman kaybetmeye gerek yok. Ürettiğiniz ürünler için, verdiğiniz hizmetler için, ithal ettiğiniz ürünler için mutlaka sosyal medya hesapları açarak burada tanıtımlar yapınız. İnanın farkını göreceksiniz. Belki de en yakınınızdaki arkadaşınız bile “Sende ondan var mıydı?” diye karşınıza çıkabilir. İnsanların bilinçlenmesini, ticaretin artık sadece yüz yüze yapılmadığını görmenizin ve kendinizi mutlaka geliştirmeniz gerektiğinin farkına varmalısınız.

Bu konuda ben de elimi taşın altına koyacağım ve en kısa zamanda bu konu hakkında ücretsiz eğitimler vereceğim. Konu hakkında görüşmelerim devam ediyor. Amacım, bu konuda isteyen herkesi bilinçlendirmek ve internet ticareti, sosyal medya üzerinde kurumsal sayfalar oluşturmalar konusunda bilgiler vereceğim. Umarım kısa süre sonra size bu konu hakkında bir müjde veririm.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür