Advert
Advert
Advert
Nüfus Müdürlüğü’ne cihazlar geldi ama...
Yüksel BALCI

Nüfus Müdürlüğü’ne cihazlar geldi ama...

Bu içerik 1701 kez okundu.
Advert

Bundan bir süre önce Nüfus Müdürlüğü’nde parmak izi alan cihazlarla ilgili sorunu gündeme getirmiştik. Kimliklerin değişmesi için burada parmak izleri alınıyordu. Nüfus Müdürlüğü’ne parmak izi almak için konan cihazlar, maalesef eski model ve Çin malı olduğu için sorun yaşanıyordu. Bu yüzden kimlikleri değiştirmek amacıyla uzak köylerden ve ilçe merkezinden gelen vatandaşların parmak izleri, cihazların eski model olmasından dolayı alınamıyordu. Vatandaşlar, köylerine parmak izlerini aldıramadan dönüyorlardı.

Bu durum, hem halkı hem de nüfusta çalışanları son derece rahatsız ediyordu. Ben de mağdurlar arasındaydım. Üç kez parmak izimi aldırmama rağmen hala yeni nüfusumu alamadım. Memurlar, görevlerini yapmak için büyük bir enerji sarf ediyorlar ancak cihazların eski model oluşu, bütün çalışmaları sonuçsuz bırakıyor. Sıkıntıyı Küçük Menderes Gazetesi’nde dile getirdik. Bu arada Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Sayın Nedim Bubik'e konuyu aktardım. Sayın Bubik, köşesinde sorunu en iyi şekilde dile getirdi.

Konu, TBMM’ne taşındı

CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Sayın Murat Bakan, soruna sahip çıktı ve konuyu TBMM' ne taşıdı. İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'ya soru önergesi vererek konu hakkında bilgi istedi.

Sorun çözüldü

Halkın büyük sıkıntı çektiği Ödemiş Nüfus Müdürlüğü’ndeki sorun nedeniyle üç adet yeni model parmak izi ve avuç içi izi alma cihazı, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'nun talimatıyla Ödemiş Nüfus Müdürlüğü’ne gönderildi ve cihazlar çalışmaya başladı. Ancak bu kez de pasaport ve ehliyetlerin nüfus müdürlüklerine devredilmesiyle burada yoğunluk arttı. Üç cihazda üç memurun görev yapması, diğer işlerin aksamasına yol açıyor.

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'nun Ödemiş Nüfus Müdürlüğü’ne üç adet daha parmak izi alma cihazı göndermesini Ödemişliler sabırsızlıkla bekliyorlar.   

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı