Advert
Advert
Advert
Müdürümüzün ismi yaşatılsın
Seval KONURALP

Müdürümüzün ismi yaşatılsın

Bu içerik 1417 kez okundu.
Advert

Yaklaşık altı aydan bu yana sizi Tarım Köşesi adı altında birtakım köşe yazıları ile bilgilendirmeye çalışıyordum. Ancak Küçük Menderes Bölge Gazetesi yazarlarınca ortak alınan görüş doğrultusunda bugün Ödemiş’e bağlı Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde müdür olarak görev yaparken iki öğrencinin okula tüfekle gelerek acımasızca öldürdükleri Ayhan Kökmen hakkında yazacağım. Bu cinayeti nefretle kınıyorum. Tüm eğitim camiasının ve değerli Kökmen ailesinin tüm bireylerinin de başı sağolsun. Geçtiğimiz ay yapılan 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamalarının ardından geçtiğimiz cuma günü son derece canice bir cinayetle katledilen 47 yaşındaki değerli okul müdürümüz sevgili Ayhan Kökmen'in öldürülmesi olayı, Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşerek yediden yetmişe herkesi üzdü. Bu olayın tüm Kaymakçı’ya mal edilmesini de asla istemiyorum.

Okuldan disiplin suçu nedeniyle uzaklaştırılan iki öğrencinin işlediği akıl almaz cinayetin yankıları devam ediyor. Belki de aylarca bu olay konuşulacak. Tıpkı minik Ceylin olayı gibi. Bu işler artık bu kadar basit olmamalıdır. Size küçük bir örnek vermek istiyorum. 2015 yılında İzmir’deki bir liseye ziyarete gitmiştim. Kapıda özel güvenlik ve X-Ray cihazı vardı. Özellikle lise düzeyindeki okullarda güvenlik tedbirleri açısından bunların olması gerektiğine inanıyorum. Okula tüfekle girerek elini kolunu sallaya sallaya uzun yıllar başarılı bir eğitim çizgisini sürdürmüş Ayhan müdürümüz gibi işini son derece seven, eğitim aşkıyla yanıp tutuşan değerli bir eğitimcimizin canına kast etmek kolay olmamalıdır. Okullarda elbette disiplin cezaları vardır. Sadece bugün değil, eskiden beri vardır. Okul yönetimi bir karar aldıysa saygı duyulmalıdır. Bu nedenle birisinin canına kast etmek katiyen kabul edilemez.

İnanıyorum ki değerli mülki amirlerimiz bu konuya duyarlı olacaklardır. Okul Müdürümüz Kökmen'in isminin yaşaması için okula isminin verilmesinin yerinde olacağına inanıyorum. Gelecek nesillerin yetişmelerinde öğretmenler ve idarecilerimizin büyük emekleri vardır. Onlar çocuklarımız için büyük bir çaba ve emek sarf ederken iki öğrencinin son derece bilinçsizce ve son derece cahilce bir hareketi, maalesef iki çocuğumuzu yetim bırakmıştır. Bu olayın bir benzerini dahi Allah nasip etmesin. Okullarımıza girişler X-Ray cihazından olmalı ve kapıda da özel güvenlik görev yapmalı. Başka Ayhanlar ölmesin.

Değerli Kökmen ailesine, tüm eğitim camiasına ve bütün Ödemiş’e bir kez daha baş sağlığı diliyorum. Tüm dualarımızın sonsuzluğa uğurladığımız değerli müdürümüz Ayhan Kökmen ile olması temennisiyle.

  

              

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı