KESSAN RÖMORK FABRİKASI AÇILDI

KESSAN RÖMORK FABRİKASI AÇILDI
Bu haber 08 Nisan 2016 - 21:00 'de eklendi

KESSAN RÖMORK FABRİKASI AÇILDI

Ateşoğlu: “Üretmek kadar keyifli birşey olamaz”

Ödemiş’te 1978 yılından bu yana römork üretimi yapan Kessan Römork ve Tarım Aletleri firması yeni adresinde resmi açılışını yaptı.

Açılışa Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Ödemiş Madeni İşler ve Demirciler Odası Başkanı Erol Nokta, Çiftçi Malları Koruma Derneği Başkanı Ali Bozkan, iş yeri sahibi Mehmet Keskin, oğlu Abdi Keskin, firma temsilcileri, muhtarlar, sanayi esnafları, üreticiler ve birçok davetli katıldı.

Sanayi Sitesi 35.Sokak’ta 3 bin metre kare kapalı alanı olmak üzere toplamda 6 bin metrekare alanda faaliyet gösteren firma, Türkiye genelinde yaklaşık 50 il merkezine Ödemiş’ten römork ihraç ediyor. Açılışta konuşan Kaymakam Celil Ateşoğlu, Ödemiş’te gurur duyulan gelişmelerin olduğunu belirtti. Kaymakam Ateşoğlu şunları ifade etti:

 

“ÜRETİMDE İLERİYİZ”

“Ödemiş ve havzamız başta tarım üretimi olmak üzere hayvancılık ve süs bitkileri üretiminde çok ileri de bir yer. Bu bölgemizde üretim ileri derecedeyken üretime gerekli olan tarımsal aletleri üreten firmalarında gelişmesi, büyümesi daha çok hizmet vermesi bizleri gururlandırıyor.

Bugün Ödemiş’te 1978 yılından bu yana bir fiil üretim yapan Kessan Römork fabrikamızın yeni yerini açıyoruz. Üretmek kadar keyif verici, gurur verici bir şey olamaz diye düşünüyorum. Herkes kendi işinde üretirse toplum olarak bir yere varabiliriz. Bugün Ödemiş’te ürettiğini ülkenin dört bir yanına ihraç eden Kessan Römork firmamıza önümüzdeki süreçte de başarılar diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”

Konuşmanın ardından iş yerinin açılış kurdelesi Kaymakam Celil Ateşoğlu başta olmak üzere iş yeri sahibi Mehmet Keskin, oğlu ve torunları kesti. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından fabrika sahibi Mehmet Keskin Kaymakam Ateşoğlu’na fabrikayı gezdirerek üretim hakkında bilgi verdi.

Yeni fabrikada farklı tarım aletleri de üretmek için çalışma yaptıklarını ifade eden Abdi Keskin ise ayda 150 adet römork ürettiklerini belirtti. Yeni fabrika hakkında bilgi veren Keskin şunları ifade etti:

 

“ÖDEMİŞ RÖMORK ÜRETİMİ İLE BİLİNİYOR”

“Eski yerimizde üretim yapmak her geçen gün zorlaştığı için firma olarak yeni bir yatırımla 3 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 6 bin metrekare alanda yeni işletmemizi kurduk ve faaliyete başladık.

Ödemiş, Türkiye genelinde römork başta olmak üzere çeşitli tarım aletleri üretimi ile de biliniyor. Biz firma olarak daha çok römork üretimi tarafındayız. 35 personelimizin çalıştığı firmamızda aylık römork üretimimiz ortalama 150 adet. Türkiye genelinde bugün 50 farklı ilimize Ödemiş’ten römork ihraç ediyoruz. Umarım yurt dışı pazarımız da olur. Yeni iş yerimizi herkesi bekliyoruz tüm sanayi esnafımıza hayırlı işler diliyorum.”

Kerem Karamanlıoğlu