Ödemiş Haberleri Küçük Menderes Gazetesi Ödemiş ve Küçük Menderes Havzasının Haber Sitesi Odemis Nobetci Eczane, Ödemiş Nöbetçi Eczane
 » 
İLÇE SEÇİM KURULU’NDA YEREL SEÇİM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

İLÇE SEÇİM KURULU’NDA YEREL SEÇİM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

30 Mart yerel seçimlerinde 381 sandıkta 100 bin 576 vatandaşın sandığa gideceği Ödemiş’te İlçe Seçim Kurulu’nun çalışmaları devam ediyor.

İLÇE SEÇİM KURULU’NDA YEREL SEÇİM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
www.kucukmenderes.com.tr | 18-03-2014

 SEÇİM ÖNCESİ SON MİTİNGLERİN TARİHLERİ VE YERLERİ BELİRLENDİ

30 Mart yerel seçimlerinde 381 sandıkta 100 bin 576 vatandaşın sandığa gideceği Ödemiş’te İlçe Seçim Kurulu’nun çalışmaları devam ediyor. İlçe Seçim Kurulu’nun dün siyasi parti temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen toplantısında siyasi partilerin kalan 12 günlük süreçte yapacakları açık hava toplantılarının tarihleri, saatleri ve yerleri belirlendi.

Dün yapılan toplantıda alınan kararlara göre Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ödemiş’te dört miting daha organize etmeyi planlıyor. Demokrat Parti (DP) ve İşçi Partisi (İP) de birer mitingle Ödemişlilerin huzuruna çıkacak.

CHP düzenleyeceği dört mitingden ikisi beldelerde gerçekleştirilecek. CHP, 21 Mart Cuma günü Kaymakçı’da, 24 Mart Pazartesi günü de Birgi Cumhuriyet Meydanı’nda mitingler düzenleyecek. CHP Ödemiş ilçe merkezinde de 25 Mart Salı günü ve 28 Mart Cuma günü de birer miting daha organize edecek. Bu mitinglere de Hükümet Meydanı ev sahipliği yapacak.

Demokrat Parti ise 22 Mart Cumartesi günü Hükümet Meydanı’nda düzenlenecek organizasyonla Ödemişlilerle buluşacak.

Geçtiğimiz günlerde Ulus Meydanı’nda seçim bürosu açan İşçi Partisi de 26 Mart Çarşamba günü, yine Ulus Meydanı’nda bir açık hava toplantısı organize edecek.

OY VERME İŞLEMLERİ

Öte yandan Yüksek Seçim Kurulu 30 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde oy verme işlemleri ile ilgili bilgileri yayımladı.

Seçmenin kimlik tespitinde, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; Nüfus cüzdanı, Resmî daireler veya iktisadi devlet teşekküllerince verilen soğuk damgalı kimlik kartı, Pasaport, Evlenme cüzdanı, Askerlik belgesi, Sürücü belgesi, Avukatlık kimlik belgesi gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmî nitelikteki belgelerden birinin ibrazı gerekiyor.

Üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olmayan resimli ve resmî bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için bu belgelerin yanında ayrıca seçmen bilgi kâgıdını veya nüfus müdürlüklerince verilmiş nüfus kayıt örneğini ibraz etmesi şart.

KİMLER HANGİ SEÇİM TÜRLERİ İÇİN OY KULLANACAK?

Köyde; İl genel meclisi üyeliği seçimi, Köy muhtarlığı ve köy ihtiyar meclisi üyeliği seçimi,

Büyükşehir olmayan illerde; İl genel meclisi üyeliği seçimi, Belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği seçimi, Mahalle muhtarlığı ve mahalle ihtiyar heyeti üyeliği seçimi,

Büyükşehirlerde; Büyükşehir belediye başkanlığı seçimi, Belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği seçimi, Mahalle muhtarlığı ve mahalle ihtiyar heyeti üyeliği seçimi,

RENGARENK SEÇİM

TURUNCU ZARF: İl genel meclisi üyeliklerine ilişkin TURUNCU renkli birleşik oy pusulası TURUNCU renkli zarfa;

MAVİ ZARF: Belediye başkanlığına ilişkin MAVİ renkli birleşik oy pusulası ile belediye meclis üyeliğine ilişkin SARI renkli birleşik oy pusulası ile Büyükşehir belediye başkanlığına ilişkin BEYAZ renkli birleşik oy pusulası MAVİ renkli zarfa;

MOR ZARF: Köy seçimlerinde köy muhtarı ile köy ihtiyar meclisi üyelerinin birlikte yazılı oldugu oy pusulası, mahalle seçimlerinde mahalle muhtarı ile mahalle ihtiyar heyeti üyelerinin birlikte yazılı oldugu oy pusulası MOR renkli zarfa.

YAYIN YASAĞI 21.00’DE BİTECEK

Bu arada; YSK kararında, Oy verme günü saat 18.00’e kadar radyolar ve her türlü yayın organları tarafından seçim ve seçim sonuçları ile ilgili haber, tahmin ve yorum yapılması yasaklanırken, Saat 18.00 ilâ 21.00 arasında radyolarda ve her türlü yayın organlarında ancak Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçim ile ilgili olarak verilecek haber ve tebliğler yayınlanabilecek. Seçim günü Saat 21.00’den sonra bütün yayınlar serbest bırakılırken, ancak Yüksek Seçim Kurulunca gerek görülmesi halinde saat 21.00’den önce de yayınların serbest bırakılmasına karar verilebilecek.

Başar Uçar

 

 

BENZER HABERLER

Ödemiş’te bir kişinin bahçe evinde kendisini hortumla asarak intihar ettiği iddia edildi.
İddiaya göre Ödemiş’te Bankalar Caddesi’nde seyyar satıcılık yapan Yusuf Erbak (65), dün sabah Ödemiş’in Hürriyet Mahallesi,

BAHÇE EVİNDE İNTİHAR

Ödemiş’te bir kişinin bahçe evinde kendisini hortumla asarak intihar ettiği iddia edildi. İddiaya göre Ödemiş’te Bankalar Caddesi’nde seyyar satıcılık yapan Yusuf Erbak (65), dün sabah Ödemiş’in Hürriyet Mahallesi,

Yeni iş yerleri açılışlarının yaşandığı geçtiğimiz Cumartesi gününde Ödemiş’te yeni bir pasta salonu da Ödemişlilerin hizmetine girdi.

“KARDEŞLER PASTA” MEZARBAŞINDA AÇILDI

Yeni iş yerleri açılışlarının yaşandığı geçtiğimiz Cumartesi gününde Ödemiş’te yeni bir pasta salonu da Ödemişlilerin hizmetine girdi.

DİYARBAKIR’DA TÜRK BAYRAĞI’NIN İNDİRİLMESİNE ÜLKÜ OCAĞI’NDAN TEPKİ

BUGÜN BAYRAĞA SAYGI YÜRÜYÜŞÜ VAR

DİYARBAKIR’DA TÜRK BAYRAĞI’NIN İNDİRİLMESİNE ÜLKÜ OCAĞI’NDAN TEPKİ

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında İzmir’de yüzde 50 hibe desteğiyle kurulan 40 tarımsal tesisin açılışlarını yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Ödemiş ziyaretinde Canlı Hayvan Pazarı’nın yeniden cumartesi gününe alınacağını açıkladı.

BAKAN MEHDİ EKER’DEN ÖDEMİŞ ZİYARETİ

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında İzmir’de yüzde 50 hibe desteğiyle kurulan 40 tarımsal tesisin açılışlarını yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Ödemiş ziyaretinde Canlı Hayvan Pazarı’nın yeniden cumartesi gününe alınacağını açıkladı.

- İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş’te dere ıslah ve düzenleme çalışmalarına Gölcük Mahallesi’nden başladı.

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖDEMİŞ DERELERİNE NEŞTER

- İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş’te dere ıslah ve düzenleme çalışmalarına Gölcük Mahallesi’nden başladı.

KALP KRİZİ GEÇİREN BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ HAYATINI KAYBETTİ

BEDEN EĞİTİMCİ DARCAN, AMELİYATTAN ÇIKAMADI

KALP KRİZİ GEÇİREN BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ HAYATINI KAYBETTİ

Tire Belediyesi çalışanlarını yangın konusunda eğitimden geçirdi. Mini yangın tatbikatında söndürme ekipmanlarının kullanımı anlatıldı.

TİRE BELEDİYESİ’NDEN PERSONELİNE YANGIN EĞİTİMİ

Tire Belediyesi çalışanlarını yangın konusunda eğitimden geçirdi. Mini yangın tatbikatında söndürme ekipmanlarının kullanımı anlatıldı.

Nobetci Eczane
NÖBETÇİ ECZANE
Okuroğlu Eczanesi
Kurtuluş Mah. Gümüşpala Cad.No. 94/A Tire/İzmir
0 232 512 13 45

KÖŞE YAZARLARI

Spor

 • 2--amatorde-kuralar-cekildi-29-05-2015

  2. AMATÖRDE KURALAR ÇEKİLDİ

  2. Amatör Lig’de normal sezonun tamamlanmasının ardından sıra grup ikincilerinin katılacağı 1. Amatör Lig’e yükselme play-off maçlarına geldi. Üç ekibin 1. Amatör Lig’e terfi edeceği play-off’ların ilk turunda Ödemiş temsilcisi Altınova Konaklıspor, Menemen ekibi Koyundere ile eşleşti.

 • odemisin-u-13leri-play-off-yolunda-29-05-2015

  ÖDEMİŞİN U-13LERİ PLAY-OFF YOLUNDA

  İzmir U-13 Ligi’nde Türkiye Şampiyonası vizesi alacak ekipler play-off karşılaşmalarıyla belli olacak.

 • odemisli-cimbomlulardan-sampiyonluk-soleni-28-05-2015

  ÖDEMİŞLİ CİMBOMLULARDAN ŞAMPİYONLUK ŞÖLENİ

  Spor Toto Süper Lig’de dördüncü yıldıza hak kazanan ilk kulüp olan Galatasaray’da şampiyonluk coşkusu yurdun dört bir yanında yaşanmaya devam ediyor.

 • tire-belediyesi-yuzme-havuzu-yaza-hazir-28-05-2015

  TİRE BELEDİYESİ YÜZME HAVUZU YAZA HAZIR

  Bunaltıcı yaz sıcaklarında Tirelilerin en çok tercih ettiği mekânlardan olan Tire Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Haziran ayının ilk haftasında açılacak.

 • tire-belediyespor-bric-takimi-basariya-doymuyor-28-05-2015

  TİRE BELEDİYESPOR BRİÇ TAKIMI BAŞARIYA DOYMUYOR

  Tire’de gerçekleştirilen 2015 Kulüpler Arası Ege Bölgesi 1. Etap Briç Turnuvası’nda ikinci olarak finallere kalan Tire Belediyespor, turnuvadan kupayla döndü. Tire ekibi, Ege Bölge ikincisi olarak Türkiye Şampiyonası biletini kaptı.

Eğitim

 • BİRGİVİLİ MİNİKLERDEN OKUMA BAYRAMI

  Ödemiş Özel Birgivi Koleji 1. sınıf öğrencileri okuma yazma öğrenmenin sevincini düzenledikleri okuma bayramıyla kutladılar. Öğrenci velilerinin heyecanla izledikleri okuma bayramı etkinliğinde öğrenciler renkli gösterilerle beğeni topladı.

 • ÖZEL OLUŞUM ANASINIFINDA MEZUNİYET HEYECANI

  Özel Oluşum Anasınıfı Minik Eller ve Küçük Adımlar Sınıfları uzun süredir yaptıkları çalışmaları Ödemiş Kültür Merkezinde gerçekleştirdikleri yılsonu gecesinde sergiledi

 • TORBALIDA ÇEVRE SEFERBERLİĞİ

  Torbalı’da belediye tarafından atık piller, yağlar ve ambalajlarla ilgili olarak özel bir kampanya başlatıldı.

 • DÜNYA KOLEJİNDEN DÜNYA KÜLTÜRLERİ GÜNÜ

  Ödemiş Özel Dünya Koleji’nde geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleştirilen “Dünya Kültürleri Günü”nde öğrenciler, İngilizce ve Almanca dillerinde çeşitli performanslar sergiledi.

 • OLUŞUM-KIZILCAOVA SEVGİ VE YARDIMLAŞMA KÖPRÜSÜ

  Ödemiş Özel Oluşum Koleji öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Bayındır’ın Kızılcaova Köyü İlkokulu’ndaki arkadaşlarıyla tanışıp piknik yaptı, hediyeler verdi.