Advert
Advert

Ödemiş Ticaret Borsası'ndan İş'e Devam Kredi Desteği duyurusu

Ödemiş Ticaret Borsası'ndan  İş'e Devam Kredi Desteği duyurusu
Ödemiş Ticaret Borsası'ndan  İş'e Devam Kredi Desteği duyurusu Küçük Menderes
Bu içerik 455 kez okundu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ödemiş Ticaret Borsası tarafından üyelerin küresel ölçekte yaşanan ve Türkiye'yi de etkileyen yeni tip koronavirüs salgınından ekonomik olarak üretim ve istihdam açısından olası en az hasarı almaları amacıyla talep edilen düşük faizli, ödemesiz dönemli kredi desteği onaylandı. Bu kapsamda "Ekonomik İstikrar Kalkanı" tedbirleri doğrultusunda salgından olumsuz etkilenen başta KOBİ'ler olmak üzere kurumsal ve ticari ölçekteki tüm firmaların işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kamu bankaları ve katılım finans kuruluşları tarafından "İŞ'E DEVAM KREDİ DESTEĞİ" hayata geçiriliyor.

Konuyla ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif Aka, "Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankaları tarafından İŞ'E DEVAM KREDİ DESTEĞİ başvuruları, 26 Mart 2020 (dün) tarihinden itibaren alınmaya başlanacak olup işletmelere altı ay anapara, faiz ödemesiz, 36 aylık yüzde 7.5 faizle kredi sunulacağı duyurulmuştur. Söz konusu destek için herhangi bir sektör ayrımı gözetilmeksizin salgından ekonomik olarak olumsuz etkilenen tüm işletmeler başvuruda bulunabilecektir.

Kredi desteğini kullanmak isteyen işletmelerde Şubat sonu itibariyle kayıtlı çalışan sayılarında azaltma yapmamaları koşulu aranacaktır. Teminat eksiği bulunan firmaların krediye erişimi için oda ve borsalarımızın kurucusu olduğu Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti de sağlanabilecektir" dedi.

KOBİ-KOBİ dışı işletmeler bazında azami kredi tutarları aşağıdaki gibidir:
 

Yıllık Ciro (TL)                    Azami Kredi Tutarı (TL)
0-25 Milyon                       10.000.000
 

25- 125 Milyon                 25.000.000
 

125 Milyon üzeri              100.000.000

 

 

Şazenuş Keskin

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber