Advert
Advert

Yaşlıların yardımına koştular

Yaşlıların yardımına koştular
Yaşlıların yardımına koştular Küçük Menderes
Bu içerik 402 kez okundu.

Torbalı Kaymakamı Ercan Öter başkanlığında kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu, çalışmalarına başladı. Kolluk kuvvetleri, sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşların dışarıdan istedikleri her şeyi temin etti.

Son yayınlanan genelgede 65 yaş ve üzeri ile bağışıklık sistemi düşük ve kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan vatandaşların 21 Mart saat 00.00'dan sonra ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri sınırlandırılarak sokağa çıkmaları yasaklandı. İhtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların mağdur olmaması amacıyla temel ihtiyaçlarını karşılanması noktasında ülke çapındaki vali/kaymakamların başkanlığında 65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturuldu.

Üç numaradan ekiplere ulaşabiliyorlar

Torbalı Kaymakamı Ercan Öter başkanlığında Vefa Sosyal Destek Grubu'nun yapacağı faaliyetlerin belirlenmesi amacıyla geçtiğimiz günlerde daire amirleri, ticaret odası, ziraat odası, esnaf odası, şoförler odası başkanları ve mahalle muhtarları temsilcilerinin katılımıyla toplantı yapıldı. Görüşmelerin ardından grubun uygulamalarında ilk olarak sokağa çıkma yasağı kapsamında ilçede ikamet eden ve ihtiyacını karşılayacak kimsesi olmayan vatandaşların ihtiyaçları, kolluk görevlileri tarafından karşılandı.

İlçede koronavirüs tedbirleri nedeniyle evlerinden dışarıya çıkamayan vatandaşların dışarıdan almak istedikleri her şey, jandarma ve polis tarafından tedarik edilerek kendilerine teslim edildi. Virüs tehlikesiyle evlerine kapanan 65 yaş ve üstü onlarca yaşlı, market alışverişlerini yapıp kendilerine getiren polis ve jandarmaya teşekkür ederek çalışmalarında kolaylık diledi. Ekiplerin koronavirüs sebebiyle uygulanan sokağa çıkma yasağı bitinceye kadar yaşlılara yardımcı olacağı öğrenildi. Sokağa çıkma yasağında yaşlıların ekiplere ulaşmaları için 112, 155 ve 156 bolu aramalarının yeterli olacağı belirtildi.

Haber Merkezi

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özel Medifema'dan basına toplantı
Özel Medifema'dan basına toplantı
Cumartesi Pazarı'nda koronavirüs tedbiri
Cumartesi Pazarı'nda koronavirüs tedbiri