Advert
Advert

Tebligatlar geri dönüşüme

Tebligatlar geri dönüşüme
Tebligatlar geri dönüşüme Küçük Menderes
Bu içerik 415 kez okundu.

Son dönemde Türkiye'de eşine az rastlanılan olaylara ev sahipliği yapan Torbalı'da mahalle muhtarları, tutum ve davranışlarıyla adeta örnek teşkil ediyor. Muhtarlar Derneği Başkanı ve aynı zamanda Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Atatekin Doğan, yıllardır sürdürdüğü geri dönüşüm uygulamasını bu yıl da devam ettiriyor.

Üç ay boyunca biriktiriyor

Hayata geçirdiği projeyle hem çevreye hem de ekonomiye katkıda bulunan Muhtar Doğan, gelenek haline getirdiği projesini anlattı. Neredeyse her gün 50'ye yakın tebligatın adreslerinde muhatap bulunamaması nedeniyle postacı tarafından tebligat kanunu çerçevesinde muhtarlığa teslim edildiğini aktaran Doğan, üç ay boyunca biriken ancak muhatabı tarafından muhtarlıktan teslim alınmayan tebligatları geri dönüşüme kazandırdığını vurguladı.

Üç ay boyunca biriktirilen tebligatların nasıl imha edildiğinden bahseden Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Atatekin Doğan, "Genelde teslim alınmayan bu tebligatların yakılması gerekiyor fakat o zaman da hem çevre zarar görüyor hem de geri dönüşüme kazandırılmıyor" diye konuştu.

Çağrıda bulundu

"Biz de bu tebligatları yakmaktan vazgeçtik" diye sözlerine devam eden Doğan, "Çevre kirliliğinin önüne geçmek ve geri dönüşüm sağlanması amacıyla tebligatları üç ayın sonunda büyük bir poşetin içine koyarak suda bekletiyoruz. Su içerisinde eriyen tebligatlar okunamaz hale geldikten sonra sudan çıkarıyoruz ve tekrar küçük küçük parçalıyoruz. Daha sonra presliyoruz ve geri dönüşümü için Atatürk Sanayi Sitesi'ne gönderiyoruz.

Aslında bu uygulama, biraz zahmetli ancak en azından hem çevreye hem de ekonomiye katkıda bulunmak güzel bir duygu. Bu işlemi bütün kamu kurum ve kuruluşlarının yapması, ekonomimize katkı sağlayacağı gibi çevre kirliliğinin de önüne geçecek. Ayrıca vatandaşların bilgileri de bu şekilde üçüncü kişilerin eline ulaşmamış olacak" ifadelerini kullandı. 

Haber Merkezi

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber