Advert
Advert

"Bazı günler siftah etmiyoruz"

Küçük Menderes
Bu içerik 1715 kez okundu.

Ödemiş’in küçük esnafı, koronavirüs nedeniyle kan ağlıyor. 21 yıldır Mithatpaşa Caddesi üzerinde gevrek satışı yapan Mustafa Özer, "Salgın nedeniyle işlerimiz çok zayıfladı. Yok denilecek kadar az iş yapıyoruz. İnsanlar sokağa çıkmıyor. Çalışmak zorunluluğu olan bir insanım. Aileme bakmak zorunluluğum var. Salgın öncesi asgari ücretin altında bir kazancımız vardı. O kazancımız da yarıya düştü" dedi.

Hürriyet Caddesi üzerinde seyyar aracıyla badem ve çilek satışı yapan Tuncay Kaygısız, "İşlerimiz çok durgun. Normal şartlarda önümden on bin kişi geçiyorsa şimdi bin kişi geçiyor. Haliyle kazancımız, yarıdan fazla düştü. Badem, çileğin sezonu iki ay. İki ay böyle sürerse hiçbir şey kazanamayacağım. Geçen ay günlük 600 liradan fazla kazanç elde ediyordum. Şimdi 200 yüz lira zor topluyoruz” ifadelerini kullandı.

Hürriyet Caddesi üzerinde ayakkabı boyacılığı yapan Boyacı Sefa, "İşlerimiz bir haftadır çok durgun. Koronavirüs nedeniyle çalışmıyoruz. Ben, aynı zamanda taşımacılık işi de yapıyorum. O iş de çok durgun. Normal şartlarda 100 lira kazanıyorsam şu anda on lira zor kazanıyorum. Bazı günler siftah etmiyoruz" diye konuştu.

Ece Köseoğlu  

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Ödemiş Otogarı ıssız kaldı
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber
Akaryakıtta bir iyi bir kötü haber