Advert
Advert

Virüsün barınamadığı eczane

Virüsün barınamadığı eczane
Virüsün barınamadığı eczane Küçük Menderes
Bu içerik 970 kez okundu.

Torbalı'ya bağlı Ayrancılar Mahallesi'nde hizmet veren Apak Eczanesi'nde koronavirüse karşı devrim niteliğinde bir uygulama başlatıldı. Eczanede müşterilerin, çalışanların ve para çekmecesinin olduğu bölmede ultraviyole ışın ile virüsler yok ediliyor.

Koronavirüsün yayılmaya başlamasının ardından dezenfekte işlemleri yapılarak salgının önüne geçilmesi adına bir dizi çalışmalar başlatıldı. Ek tedbirler alınarak virüsle mücadele ise titizlikle devam ediyor. Apak Eczanesi'nin işletmecisi Mustafa Apak, yaptığı araştırmalar doğrultusunda bütün virüsleri yok eden özel bir sistemi kurarak İzmir'de bir ilke imza attı.

Virüse karşı kesin çözüm

Uzmanlar, virüsten korunmak için bol köpüklü su ile ellerin yıkanarak eldiven kullanılmasını ve maske takılmasını tavsiye ediyor. Eczacı Mustafa Apak da koronavirüsün Çin'de ortaya çıkmasının ardından konuyu yakından takip etmeye başladığını belirtti. Virüsün ülkemize gelmesi  durumuna karşılık araştırmalar yapan genç eczacı, vaka sayısının artması nedeniyle müşterilerinin ve personelinin sağlığını korumak amacıyla eczanesine uv-c lambalarını taktı.

Apak; sistemin nasıl çalıştığını detaylıca anlatarak, "Eczanemize gelen müşterilerimiz ile personel bölümünü birbirinden izole ettik. Daha sonra da bütün virüsleri yok eden ultraviyole lambalarını taktık. Bu lambaları virüsün en fazla bulaşma riski olan para çekmecesine de yerleştirdik. Müşterilerimizin olmadığı anlarda  uv-c lambalarımızı yakarak amansız virüsleri %99'a kadar ortadan kaldırıyoruz. Apak Eczanesi'ne dışarıdan virüs girer ama bu eczaneden dışarıya virüs çıkamaz" dedi.

Haber Merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özel Medifema'dan basına toplantı
Özel Medifema'dan basına toplantı
Cumartesi Pazarı'nda koronavirüs tedbiri
Cumartesi Pazarı'nda koronavirüs tedbiri